Facebook Google+ Twitter

Stypendia dla młodych w Łodzi

Dwudziestu czterech studentów IV i V roku Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego otrzymało wczoraj symboliczne czeki, potwierdzające fakt przyznania im stypendiów za dobre wyniki w nauce i aktywność np.w organizacjach studenckich

Stypendia ufundowały łódzkie firmy w ramach programu „Młodzi w Łodzi”.
Wśród fundatorów są m.in. Fabryka Biznesu, Gilette, Dell, mBank i Indesit. Rafał Kowalski został stypendystą spółki Fabryka Biznesu, inwestora centrum biurowo-handlowo-rozrywkowego przy al. Politechniki 5 w Łodzi.

- Mam nadzieję, że wszyscy stypendyści, a także wielu innych łódzkich studentów swoją zawodową przyszłość zwiąże z Łodzią. Wierzę, że znajdą tu atrakcyjną pracę albo dobre warunki do prowadzenia własnego biznesu i po prostu do życia – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu.
Stypendysta Rafał Kowalski (od prawej) odbiera gratulacje od Krzysztofa Apostolidisa, prezesa Fabryki Biznesu / Fot. Fabryka Biznesu
Rafał Kowalski studiuje jednocześnie na dwóch kierunkach UŁ: finansach i bankowości oraz na międzynarodowych stosunkach gospodarczych. Na obu średnia jego ocen wynosi ponad 4,6. Stypendium zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój: specjalistyczne kursy, szkolenia, naukę języków obcych.

Program „Młodzi w Łodzi” jest realizowany od maja tego roku przez łódzki magistrat, wyższe uczelnie i największych pracodawców. Ma na celu zachęcenie młodych mieszkańców miasta do pozostania w nim po zakończeniu nauki, a także kreowanie wizerunku Łodzi jako miasta przyjaznego dla rozwoju zawodowego.
Firmy uczestniczące w programie nie tylko fundują stypendia (co najmniej 500 zł miesięcznie przez jeden rok akademicki), ale też zachęcają studentów lub absolwentów do odbycia u nich praktyk i staży. Część stypendiów finansuje także Urząd Miasta Łodzi, który przeznaczył na realizację programu około 1 mln zł. Jego elementem jest również kampania reklamowa, która ma przełamywać stereotypy związane z Łodzią.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.