Facebook Google+ Twitter

Stypendia dla pisarzy w Willi Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza pisarzy, poetów, eseistów, krytyków, tłumaczy literatury i dziennikarzy do składania aplikacji na pobyty stypendialne w ramach drugiej edycji programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich 2013.

16 stypendystów programu zostanie wybranych na podstawie indywidualnych aplikacji przesyłanych za pomocą formularza zgłoszeniowego online, dostępnego na stronie internetowej Stowarzyszenia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2013 roku.

Kto może ubiegać się o stypendium?

 pisarze, poeci i tłumacze literaccy z krajów V4 z co najmniej jedną publikacją książkową (min. 18 lat)
 eseiści, krytycy literaccy, publicyści i dziennikarze z co najmniej 3 publikacjami w gazetach, czasopismach lub mediach elektronicznych (min. 18 lat)

Co obejmuje stypendium?

 zakwaterowanie w wybranym mieście (Kraków, Praga, Budapeszt, Bratysława) od 1 września do 30 listopada 2013
 miesięczne stypendium wynosi 750 EUR brutto
 wsparcie ze strony Instytucji Goszczącej (Institutu umeni w Pradze, Petőfi Irodalmi Múzeum w Budapeszcie, Stowarzyszenia Willa Decjusza w Krakowie, Literarné informačné centrum w Bratysławie) w przygotowaniu pobytu, organizacji spotkań literackich, wywiadów i warsztatów, a także nawiązywaniu kontaktów z wydawcami i krytykami literackimi

Tegoroczna edycja programu odbędzie się w okresie od 1. września do 30. listopada 2013 i umożliwi 16 Rezydentom Literackim realizowanie własnych projektów literackich. Zostaną oni wybrani przez komisję rekrutacyjną, przy poszanowaniu zasady proporcjonalności i równości udziału czeskich, polskich, słowackich i węgierskich Rezydentów i Instytucji Goszczących.
Celem programu jest coroczne goszczenie w każdym kraju V4 wybranych Rezydentów Literackich ze wszystkich czterech państw, wspieranie ich pracy i mobilności oraz tworzenie platformy wymiany informacji. Dodatkowo program umożliwia rozwój i promocję literatury państw Grupy Wyszehradzkiej na terenie Europy Środkowej. Program jest inicjatywą Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.