Facebook Google+ Twitter

Stypendia dla polskich i niemieckich dziennikarzy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-04 14:16

Program stypendialny proponowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej daje szansę historiom i tematom, które niewystarczająco obecne są w mediach, a także takim, których analiza pociąga za sobą wysokie koszty.

Europa zmieniła się. Od 2004 r Polska i Niemcy sąsiadują ze sobą w Unii Europejskiej, od 2011 r. niemiecki rynek pracy jest otwarty dla Polaków. Pojawiają się nowe możliwości, ale i nowe wyzwania. Jak podchodzą do nich Polacy i Niemcy?

Jak wygląda ich wspólna codzienność, jakie wspólne (bilateralne lub międzynarodowe) projekty i inicjatywy mają na nią wpływ? Jakie wydarzenia na granicy Unii Europejskiej poruszają Polaków i Niemców? Jak Polacy i Niemcy otwierają się na wzywania europejskie?

Fundacja pragnie tym samym pogłębić wiedzę Polaków i Niemców o sobie nawzajem, a także wzbudzić zainteresowanie polsko-niemieckimi tematami w kontekście europejskim.

Dofinansowanie może pokryć koszty kwerendy do artykułu prasowego, książki, reportażu radiowego lub telewizyjnego w Polsce, Niemczech lub krajach sąsiednich (w Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Słowacji, Czechach, na Litwie, Białorusi lub Ukrainie).

Program adresowany jest do polskich i niemieckich dziennikarzy, publicystów, reporterów z udokumentowanym dorobkiem zawodowym (publikacje, artykuły prasowe, reportaże prasowe, radiowe, telewizyjne).
O stypendium mogą ubiegać się dziennikarze powyżej 26 roku życia, mieszkający na stałe w Niemczech lub w Polsce.

Stypendium wynosi maksymalnie: 3.000 € (w zależności od czasu trwania kwerendy i kraju pobytu).

Termin składania wniosków: 30 czerwca 2012 r.

Wymagane dokumenty:

- CV oraz jedna reprezentatywna publikacja;
- koncepcja planowanej pracy (maks. 4000 znaków);
- plan realizacji kwerendy (maks. 2000 znaków);
- plan kosztów związany z realizacją kwerendy

Dokumenty mogą być sporządzone w języku polskim lub niemieckim. Dokumenty w formie elektronicznej należy przesłać na adres: stipendium@sdpz.org z dopiskiem „kwerendy dziennikarskie”.

Informacji o stypendiach udziela koordynatorka programu Anna Cieszewska: tel. + 48 22 338 62 63,E-mail: stipendium@sdpz.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

lJYaNhtZiGyAqgIHDVw
  • lJYaNhtZiGyAqgIHDVw
  • 19.07.2012 05:37

Wklejam mf3j wcześniejszy post. Może to wyjaśni Twoje wątpliwości.W lutym br. Sejm znowelizował ustawę Prawo o szitinlcowke wyższym, zgodnie z ktf3rą od 1 października 2011 r. zmienią się proporcje między środkami na stypendia o charakterze socjalnym, a środkami na stypendia za wyniki w nauce lub sporcie, wydawanymi z funduszu pomocy materialnej. Obecnie proporcje te wynoszą 50 proc. na pomoc socjalną i 50 proc. na pomoc za wyniki w nauce; po zmianach proporcje te będą wynosić odpowiednio 60 proc. i 40 proc.Do tej pory warunkiem otrzymania stypendium naukowego, nie mylić ze stypendium socjalnym, było uzyskanie w poprzednim roku studif3w średniej 4,00.Uczelnia dostawała określoną kwotę i dzieliła je między studentf3w uzyskujących średnią wyższą niż 4,00. Zdarzały się sytuacje (uczelnie prywatne) gdzie stypendia te wynosiły 15 zł.Faktycznie nic tylko przepić, motywacja do nauki żadna.Studentf3w tzw. "socjalnych" będzie więcej, ponieważ podniesiono prf3g dochodowy o 30% i i na tą część stypendif3w przeznaczono 0 10 pkt procentowych więcej środkf3w.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.