Facebook Google+ Twitter

Stypendia dla studentów, doktorantów i młodych naukowców

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej otworzyła konkursy na stypendia dla studentów i doktorantów i młodych naukowców realizujących innowacyjne badania naukowe. Dostępne są trzy programy: Team, Ventures i Międzynarodowe Projekty Doktoranckie.

Logotyp Fundacji Nauki Polskiej / Fot. Fundacja Nauki PolskiejTermin składania wniosków w tych programach upływa 16 maja. Warunkiem uzyskania stypendium jest prowadzenie badań naukowych mających wpływ na szybki rozwój cywilizacyjno-gospodarczy i budowę gospodarki opartej na wiedzy. Programy te zostały uruchomione dzięki pozyskaniu przez fundację środków z funduszy strukturalnych w ramach Działania 1.2 "Wzmocnienie potencjału kadrowego nauki" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Na stronach internetowych poszczególnych programów dostępna jest dokumentacja konkursowa zawierająca warunki ubiegania się o wsparcie i zasady realizacji projektów.

Stypendia będą udzielane w ramach programów:
Team - adresowany do zespołów naukowych zamierzających powierzyć prowadzenie badań studentom, doktorantom lub młodym doktorom w drodze otwartego naboru prowadzonego w kraju i za granicą.
Ventures - celem programu jest zwiększenie liczby innowacyjnych projektów realizowanych przez młodych uczonych i zachęcenie studentów, absolwentów i doktorantów do podejmowania pracy naukowej, której efekty mogą znaleźć zastosowanie praktyczne.
Międzynarodowe Projekty Doktoranckie - celem programu jest podniesienie poziomu badań naukowych realizowanych w Polsce przez młodych naukowców w okresie przygotowywania przez nich prac doktorskich oraz zintensyfikowanie współpracy międzynarodowej polskich jednostek badawczych.

Szczegółowe informacje o programach dostępne są na stronie: http://www.fnp.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Adam Pol
  • Adam Pol
  • 15.10.2010 08:20

Super. Może wreszcie przybędzie nam patentów i docenią nas w rankingach światowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.