Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27799 miejsce

Stypendium rektora zamiast naukowego. Jak uczelnie radzą sobie z nowymi zasadami

Od zeszłego roku akademickiego powinny obowiązywać nowe zasady przyznawania wsparcia materialnego studentom. Stypendium naukowe zostało wtedy zastąpione stypendium rektora.

Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. / Fot. Artur AndrzejLubiane przez pilnych studentów stypendium naukowe pozwalało uzyskać pomoc materialną w wysokości ok. kilkuset złotych po osiągnięciu odpowiedniej średniej ocen. Np. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wystarczyło przekroczyć pułap wynoszący 4,2. Ustawa regulująca system przyznawania stypendiów wiele w tej kwestii zmieniła. Teraz taki rodzaj gratyfikacji przysługuje jedynie 10 proc. najlepszych studentów danego kierunku. Liczy się nie tylko poziom w nauce. Pomocne okażą się również osiągnięcia artystyczne, naukowe i sportowe, jednak każda uczelnia sama określa, która z tych kategorii będzie najważniejsza.

Regulacje Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej określają szczegóły każdej z tych kategorii. Najbardziej wartościowym rankingowo sukcesem artystycznym może być np. otrzymanie nagrody w krajowym lub międzynarodowym festiwalu ocenianym przez jury. Dokonanie naukowe to np. prezentacja referatu na sympozjum naukowym oraz uwzględnienie tego faktu w streszczeniu w materiałach konferencyjnych. Jak można się domyślić, na bialskopodlaskim AWF-ie najbardziej wyśrubowane zostały warunki otrzymania stypendium rektora z uwagi na sukcesy sportowe. Najniższą kategorię w rankingu stanowią zawodnicy podstawowego składu zespołu ekstraklasy lub I ligi czy dyscyplin olimpijskich!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.