Facebook Google+ Twitter

Suazi. Zagraniczne zakupy królewskich żon wywołały protesty w stolicy

Setki kobiet protestowały na ulicach Mbabane, stolicy afrykańskiego państwa Suazi, po tym jak do mediów przedostała się informacja o tym, że król Mswati III, wysłał 9 swoich żon, na zakupy do krajów Europy i Bliskiego Wschodu. - Na takie wycieczki nie stać państwa, w którym jedna czwarta obywateli korzysta z pomocy żywieniowej - twierdzą uczestniczki manifestacji.

bbc.co.uk / Fot. screenProtest zorganizowała organizacja pozarządowa - Positive Living - na codzień pomagająca kobietom chorującym na AIDS. - Potrzebujemy tych pieniędzy na terapie antyretrowirusowe - krzyczały demonstrujące.

Suazi to ostatnia monarchia absolutna na kontynencie afrykańskim. Jej władcą jest król Mswati III. Monarcha w przeszłości był krytykowany za rozrzutność i przeznaczanie państwowych pieniędzy na m.in. budowę pałaców i kupno luksusowych samochodów. Mswati ma 13 żon.

To jeden z najbiedniejszych krajów świata. Szacuje się, że około 40 proc. miszkańców kraju zarażona jest wirusem HIV.

Żony królewskie poleciały na zakupy w zeszłym tygodniu. Dzień po starcie samolotu, o całej sprawie informowały lokalne media. O marszu pisał wczoraj portal bbc.co.uk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.