Facebook Google+ Twitter

Subiektywna, ale bardzo kulturalna tygodniowa mapa Warszawy

Sezon wakacyjny nie musi oznaczać posuchy kulturalnej. Koncerty, pokazy filmowe, ogródkowe spektakle teatralne to tylko część bogatej oferty, którą podają informatory. Czasem nie wiadomo wręcz co wybrać. Przydałby się ktoś, kto już zobaczył, usłyszał i teraz zapewni, że warto z konkretnej propozycji skorzystać. Poniżej moja propozycja dla Warszawy, a Autorów zachęcam do stworzenia podobnych map, dotyczących miejsc, w których mieszkacie.1) Teatr Polonia:
Pani z Birmy : Opowieść o birmańskiej opozycjonistce Aung San Suu Kyi, która w areszcie domowym spędziła 13 lat. W roli głównej - Grażyna Barszczewska
Darkroom : Opowieść o przyjaźni geja i emerytowanego playboya, obecnie nawróconego słuchacza Radia Maryja. W komedii występują m.in. Maria Seweryn i Arkadiusz Janiczek
Krzysztof M. Hipnoza : premiera odbyła się w piątek. To wręcz spektakl eksperymentalny, bo publiczność nie wie jakiego aktora zobaczy, a aktor przez słuchawki będzie instruowany co ma zrobić. W projekcie zgodzili się wystąpić m.in. Magda Cielecka, Maria Seweryn, Marian Opania, Piotr Machalica.
Shirley Valentine : Monodram Krystyny Jandy
Patty Diphusa : monodram Ewy Kasprzyk na podstawie tekstu Pedro Almodovara

"Kolacja dla głupca", na zdj. Piotr Fronczewski / Fot. Przemysław Piątkowski PAP2) Teatr Ateneum:
Kolacja dla głupca: grana od lat bulwarowa komedia Francisa Vebera, z doskonałą rolą Piotra Fronczewskiego, idealna na wakacje i nie tylko.

3) Cine Latino:
Prezentacja dwóch filmów, których bohaterem jest taniec i muzyka. Nazwisko Carlos Saura zapewnia wysoką jakość. Bilet w cenie 10 zł na każdy pokaz; Pomiędzy projekcjami pokaz tanga w wykonaniu mistrzów tego gatunku.

4) Jazz na Starówce:
Impreza wpisana w tradycję wakacyjną stolicy. Tu chyba nawet reklamować specjalnie nie trzeba. Wstęp na koncerty wolny.

5) Łazienki:
Orkiestra Jazzowa Tomasza Bielińskiego to propozycja dla miłośników muzyki, innej niż klasyczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Romanie, nie da się zaprzeczyć, że jakieś licho spowodowało, iż park Skaryszewski na chwilę wylądował w centrum budowy nowego stadionu. Wrócił już jednak na swoje miejsce :-) Polemizowałabym co do Łazienek, ale za czujność dziękuję! :-) Zawsze podejrzewałam, że robienie map to będzie w moim przypadku umiejętność drugoplanowa :-)

Panie Tadeuszu, kilka możliwości kupienia wspomnianych płyt przesyłam pocztą wewnętrzną... :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten co pracował na mapach lotniczych czyli precyzyjnych to nie może patrzeć na usytuowanie tych p-tów na mapce. Piszę po to by poprawić. Nie dla czepliwości.
A - Stodoła jest prawie na wprost ul. Wiśniowej czyli o jakieś 400 m od zaznaczonego miejsca. Trzeba dać znacznik na wschód. Szukając po tej stronie Al. Niepodległości nie znajdziemy Stodoły.
B - Łazienki 300m na południe, czyli w dół.
C - Park Skaryszewski wyszedł na Stadionie X-lecia trzeba go przesunąć na wschód za Zieleniecką na tą zieloną trawkę.
D - Punkt 6 jest dwa razy pokazany. To taka zwiększona sugestia.
Taka rozbudowana na stałe mapa dla Warszawy to jest potrzebna. Pomysł dobry.
Pozdrawiam
Roman

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo udane informacje. Nie wiem czy są ogólnodostępne. Może z takimi kompleksowymi informacjami W24 mogły się załapać w dzienniku warszawskim. Ja chwalę, choć sam nigdy nie skorzystam, ale ze wstydem przyznam się, że nie bezinteresownie. Mam, bowiem cichą nadzieję, że Pani Lidia spełni moje marzenie, będąc, taką aktywną propagatorką kontaktów z kulturą. Jeśli nie nakrzyczą na mnie użytkownicy W24, przede wszystkim Pani Lidia, to ja wyznam, że chciałbym nabyć nagrania oper St. Moniuszki: "Halkę" i "Straszny Dwór" a nie wiem gdzie. Gdyby tak, jakąś wskazóweczkę mi Pani dała, to bym? No co bym? To bym był bardzo rad. Pani Lidio! Nich mi Pani uwierzy, piąteczkę stawiam, wyłącznie z sympatii i za pożyteczną działalność kulturalną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Propozycje dodane :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"kolacja dla głupca" jest rewelacyjna, ale to Tyniec a nie Fronczewski tworzą jej urok według mnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prośba, skupmy się na razie na najbliższym tygodniu; tytuł zobowiązuje :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lidio- proponuję abyś dorzuciła tu jeszcze Lapidarium:) ( to moje subiektywna propozycja :) ) http://www.sdk.pl/lapidarium/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm, a tak mi przyszło do głowy, jeśli ktoś chce , by tę mapę jeszcze wzbogacić, to proszę, podawajcie propozycje na ten tydzień, a ja je będę dodawać z zaznaczeniem na mapce autora propozycji. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.