Facebook Google+ Twitter

Subiektywnie o początku sezonu skoków narciarskich

Weekend w Lillehammer wciąż nie dał ostatecznej odpowiedzi na to, kto będzie liderem w obecnym sezonie. W trzech dotychczasowych indywidualnych konkursach zwyciężyło trzech różnych skoczków: Bjoern Einar Romoeren - Kuusamo, Gregor Schlierenzauer - Lillehammer (sobota) i Simon Ammann - Lillehammer (niedziela). Kto będzie następny?

Adam Małysz / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adam_Ma%C5%82ysz_skoczek.JPGPoczątek sezonu był niewątpliwie trudny nie tylko dla Adama Małysza. Polak nie zakwalifikował się do pierwszego indywidualnego konkursu. Jednak weekend w Lillehammer pokazał, że wydarzenia sprzed tygodnia były wypadkiem przy pracy. W Norwegii Małysz najpierw wygrał kwalifikacje, potem wskoczył na podium, w niedzielę był 8. Nasz najlepszy skoczek zajmuje obecnie 10. miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata.

Oprócz Małysza, z pewnością po konkursie w Kuusamo powód do niepokoju miał Gregor Schlierenzauer. 19-letni skoczek zajął 19. miejsce, jednak jeszcze będąc w Finlandii, mówił iż tamtejsze zawody z reguły są bardziej dziełem przypadku, niż miarodajnym odzwierciedleniem formy zawodników. Zwycięstwo w sobotnim konkursie przywróciło uśmiech na twarzy Austriaka. W niedzielnych zawodach oddał niewiarygodnie długi skok na 150.5 m, którego jednak nie ustał. Nic dziwnego, że lądowanie na granicy bezpieczeństwa Austriak porównał do skoku z drugiego piętra. Mimo, iż dzisiaj nie znalazł się na podium, Schlierenzauer jest już liderem PŚ i wydaje się być na dobrej drodze do utrzymania tej pozycji.

U Austriaków do dobrej formy powraca Andreas Kofler, jak również Thomas Morgenstern. Zeszłego sezonu Morgenstern nie mógł zaliczyć do udanych - jego głównym celem były MŚ, które ostatecznie okazały się pechowe - Austriak zepsuł drugi skok, tracąc szansę na medal. W Lillehammer Morgenstern prowadził po pierwszej serii, ostatecznie ukończył sobotnie zawody na 2. miejscu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.