Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21485 miejsce

Subiektywny ranking 10 aplikacji na iPhone'a

iPhone bez aplikacji staje się zwykłym telefonem służącym do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Każdy użytkownik tego smarfonu ma swoją listę ulubionych programów, która będzie określała profil korzystania ze słuchawki. Wybrałem 10 aplikacji, z których korzystam na co dzień.

Facebook / Fot. Rafał Gdak1. Facebook. to klient serwisu społecznościowego o tej samej nazwie. Posiada większość funkcji dostępnych w przeglądarkowej wersji portalu. Aplikację dla iOS cechuje stabilność i szybkość działania. Została dopracowana praktycznie w każdym szczególe. Niektórzy twierdzą, że program prezentuje się lepiej niż oryginalny serwis.

Subiektywny ranking 10 aplikacji na Android

2. Instagram i Hipstamatic. Obie aplikacje służą do robienia zdjęć. Z tej drugiej korzystał Damon Winter z "The New York Times". Za zdjęcie wykonane z jej pomocą w Afganistanie, otrzymał nagrodę Pictures of the Year International. Instagram cechuje prostota. Robimy zdjęcie, dobieramy jeden z 15 filtrów i dzielimy się nim z innymi użytkownikami. Efekty, jakie możemy uzyskać upodobnią naszą fotografię m.in. do "lomografii". Aplikacja ma też charakter społecznościowy. Zdjęcia przez nas opublikowane zobaczą inni użytkownicy. Jest również możliwość przeglądania fotografii zrobionych przez nich.

Hipstamatic / Fot. Rafał GdakHipstamatic to aplikacja bardziej skomplikowana. W tym przypadku wybieramy zarówno obiektyw, jak i kliszę filmu małoobrazkowego. Korzystanie z programu symuluje użycie prawdziwego aparatu.

3. System Manager to prosty program, który pomoże nam zarządzać pamięcią w telefonie, sprawdzać ile mamy miejsca na "dysku" i dbać o właściwą eksploatację baterii. Pamięciożerne aplikacje (szczególnie gry) powodują momentami problemy z wydajnością. Pomocą służy nam wówczas System Manager, który pozwoli oczyścić pamięć wewnętrzną.

4. Google Places. Dzięki programowi dowiemy się gdzie jest najbliższy bankomat, restauracja, stacja benzynowa czy inny obiekt użyteczności publicznej. Aplikacja lokalizuje nasze położenie i dobiera najbliżej położone sklepy, punkty gastronomiczne itp. Możemy je również zobaczyć na mapie.

Stwórzmy razem ranking mobilnych aplikacji dla telefonów

5. Licznik transferu danych. Praktycznie każdy smartfon pobiera bardzo duże ilości danych. Dla osób korzystających z taryf abonamentowych, nieświadome korzystanie z transmisji danych może skończyć się wysokim rachunkiem. Licznik transferu, jak sama nazwa wskazuje zlicza pobrane i wysłane dane zarówno w sieci GSM/3G, jak i WiFi. Program pozwala ustawić nam pierwszy dzień okresu rozliczeniowego i powiadomi nas alarmem o nowym cyklu. Przydatną funkcją jest miesięczny limit danych. Dzięki niemu dowiemy się czy przekroczyliśmy posiadany u naszego operatora pakiet.

System Manager / Fot. Rafał Gdak6. eGazety. Prosty w obsłudze czytnik gazet. Na komputerze (lub za pomocą przeglądarki w telefonie) dokonujemy zakupu wybranego dziennika, tygodnika czy miesięcznika i pobieramy go na nasz smartfon. Program jest intuicyjny, prasę czyta się na nim dość wygodnie (jak na możliwości 3,5-calowego wyświetlacza).

7. Tłumacz Google. Aplikacja analogiczna do tej, którą znajdziemy na stronie translate.google.pl. Tłumaczowi można zarzucić wiele, niemniej w sytuacji gdy brakuje nam "słowa" jest prawie niezawodny. Ciekawą funkcją jest rozpoznawanie głosowe. Minusem jest fakt, że trzeba mówić bardzo wyraźnie i dość wolno, bo inaczej program wyszuka inne słowo (lub frazę) niż to, które nas interesuje.

8. Angry Birds to gra, która szybko stała się kultowa. Z procy wystrzeliwujemy ptaki, które niszczą kryjówkę naszych wrogów, czyli świń. Na pozór trudno wymyślić coś bardziej absurdalnego, tymczasem gra wciąga i jest świetnym zabijaczem czasu, szczególnie w podróży.

9. iMap My Walk to program dla zwolenników pieszych wycieczek i biegania. Aplikacja lokalizuje nas przy pomocy GPS. Jeżeli na etapie konfiguracji podamy wagę i wzrost, iMap wyliczy ilość spalonych kalorii na podstawie przebytego dystansu. Najciekawszą funkcją jest jednak mapa naszych aktywności sportowo-rekreacyjnych, którą możemy podejrzeć w dowolnym momencie.

10. Skype. Komunikator, który daje możliwość prowadzenia rozmów głosowych i co ważniejsze wideo rozmów w sieci 3G, a nawet w technologii EDGE. Ostatnia funkcja rekompensuje braki w samym iPhonie, który pozwala rozmawiać z wideo tylko w ramach usługi Facetime w sieci WiFi. Oczywiście aplikacja umożliwia również korzystanie z czatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.