Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24349 miejsce

Suchą stopą przez Wisłę? Poziom wody w rzece wyniósł 68 centymetrów

W ostatnich dniach stan wody w Wiśle w Warszawie zaczął niepokoić. Dziś wyrównał nawet rekord wszech czasów. Jednak tym razem nie grozi nam powódź ale susza.

Wisła, widok na warszawską Pragę. / Fot. Marcin Białek, CC 3.0Aktualny poziom wody wynosi 68 cm - poinformowała W24 Urszula Tomoń ze stołecznego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. To sytuacja analogiczna do stanu sprzed 20 lat, kiedy odnotowano najniższą wartość w historii. Skalę problemu obrazują statystyki: średni poziom wody na Wiśle w Warszawie to 230 cm.

Z tym kłopotem boryka się nie tylko Warszawa. - Przyczyną niskich stanów wód w całym kraju jest brak opadów - dodała Urszula Tomoń. - W dodatku w najbliższym czasie prognozowane są jedynie przelotne deszcze. W związku z tym nie można oczekiwać zwiększenia poziomu Wisły.

 / Fot. Janusz Jurzyk, Janusz J., GNU1.2, CC3.0Skutki tych warunków są najbardziej widoczne w Porcie Praskim. Znajduje się tam parking policji rzecznej. Stan wody unieruchomił łodzie policyjne - jedna z nich zatrzymała się na samym środku portu i nie można jej używać. W okolicy widać także resztki Dworca Wodnego, który spłonął wiosną tego roku.

- Niestety, trudno powiedzieć, kiedy sytuacja się unormuje - zakończyła Urszula Tomoń. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że policja nie będzie wezwana do interwencji na Wiśle. Dobrze, że zakończył się sezon kursowania promów turystycznych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.