Facebook Google+ Twitter

Suchy Dok #4 - reportaż w teatrze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-14 08:00

Nowy Teatr zaprasza na kolejną odsłonę projektu Suchy Dok - reportaż w teatrze, który odbędzie się 17 maja o godz. 19 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Reżyserka - Anna Smolar wzięła na warsztat temat niewolnictwa.

Suchy Dok #4 / Fot. Nowy TeatrCzy umielibyśmy rozpoznać niewolnika, mijając go na ulicy, spotykając w sklepie czy w czyimś domu? Czy istnieje coś takiego jak "zewnętrzne oznaki niewolnictwa"? Jakie ślady pozostawia zniewolenie na ciele? W jaki sposób organizm wysyła sygnały i woła otoczenie o pomoc? Czy ciało może się zmienić w mapę wyrządzonych krzywd? Na te pytania będzie się starała odpowiedzieć Anna Smolar, przedstawiając historię Chrystyny, młodej Ukrainki. Dziewczyna uciekła z gospodarstwa Kowalskich pod Warszawą, gdzie przeżyła to co setki Polaków, wykorzystywanych w obozie pracy pod Neapolem. Jej trauma została opisana w reportażu Dużego Formatu.

Suchy Dok ruszył w listopadzie 2009 roku. Inspiracją była antologia reportażu wydana przez Instytut Reportażu i wydawnictwo Czarne "20 lat nowej Polski w reportażach według Mariusza Szczygła". Wśród autorów zbioru znaleźli się najlepsi polscy autorzy gatunku m.in.: Anna Fostakowska, Katarzyna Surmiak-Domańska, Artur Pałyga, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman.

Marcin Dobrowolski

więcej informacji tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.