Facebook Google+ Twitter

"Suddeutsche Zeitung" krytykuje Bartoszewskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 17:03

Niemiecki dziennik "Suddeutsche Zeitung" skrytykował Władysława Bartoszewskiego za porównanie Eriki Steinbach do negującego Holokaust biskupa Williamsona. Inne media piszą tymczasem o sprzeciwie SPD wobec kandydatury Steinbach do rady fundacji, poświęconej powojennym wysiedleniom Niemców.

"Sueddeutsche Zeitung" odnosi się do wypowiedzi, jakiej Władysław Bartoszewski udzielił przed wczorajszą wizytą w Berlinie. Pełnomocnik premiera do spraw stosunków międzynarodowych pytał retorycznie: "Czy Benedykt XVI wysłałby biskupa Williamsona na rozmowy do Jerozolimy?".

"Bartoszewski mocno się zagalopował" - ocenia monachijski dziennik i wyjaśnia, że Steinbach nigdy nie kwestionowała, iż niemieccy przesiedleńcy są ofiarami polityki Hitlera.

Przeciwko jej kandydaturze do władz fundacji, która ma tworzyć placówkę upamiętniającą wysiedlenia, protestują tymczasem politycy SPD. Deputowany tej partii Markus Meckel powiedział, że udział Steinbach w radzie "byłby nieodpowiedzialny z punktu widzenia polityki zagranicznej". Meckel dodał, że minister spraw zagranicznych i wicekanclerz Frank-Walter Steinmeier nie dopuści do zatwierdzenia ewentualnej nominacji Steinbach przez rząd.

Także kandydatka SPD na prezydenta Niemiec Gesine Schwan powiedziała w wywiadzie telewizyjnym, że socjaldemokratyczni ministrowie zastosują weto wobec prób powołania Steinbach do rady fundacji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.