Facebook Google+ Twitter

Suicide Commando "Implements Of Hell" - "własnymi słowami"

W tym roku legenda sceny harsh electro - belgijskie Suicide Commando wydało kolejny studyjny album - "Implements Of Hell". Specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl. o albumie opowiada wokalista i lider zespołu, Johan Van Roy.

"Implements Of Hell" - okładka / Fot. userdx1. "intro"/"the pleasures of sin" Johan Van Roy (Suicide Commando):

Utwór otwierający album - "Implements of Hell"- oparty jest na telewizyjnym dokumencie z 1965 r. “Perwersja” dla zysku”, który miał ostrzegać obywateli USA przed niebezpieczeństwami płynącymi z seksu i perwersji, przed nagością i magazynami pokazującymi nagość, a także ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwami homoseksualizmu, prezentującym homoseksualizm jako perwersje i chorobę. Nawet obecnie, ponad 40 lat później, nadal widzimy że homoseksualizm, czy zachowania takie jak SM, BDSM, czy bondage są często postrzegane jako chore przez większość ludzi. Utworem "the pleasures of sin" chciałem rozliczyć się z tym ograniczonym punktem widzenia dotyczącym seksualności. Dla mnie zachowania jak SM, czy orientacja seksualna jak homoseksualizm lub biseksualizm są zupełnie normalne, tak długo, dopóki dzieją się za zgodą odpowiedniego partnera.

3. "the dying breed" Suicide Commando: Ten utwór odnosi sie do jednego z największych niebezpieczeństw ludzkości - chciwości. Nasza żądza władzy jest zdecydowanie jednym z największych światowych zagrożeń, wraz z religią i ludzką obojętnością. W historii chciwość powodowała już wiele wojen, wiele ofiar, wiele rozpaczy. Tak więc nasza własna chciwość jest właściwie powodem naszej własnej destrukcji i w końcu może nawet destrukcji naszego własnego gatunku.

4. "die motherfucker die" Suicide Commando: Tytuł został zapożyczony od jednego z utworów metalowego zespołu Dope, ale ten utwór ma sam więcej znaczeń niż mogłoby się wydawać na początku. Za pierwszym razem możesz odnieść wrażenie że odnosi się do seryjnego zabójcy, tłumacząc co przywiodło tę osobę do jej okrutnych czynów i co spowodowało że stała się seryjnym mordercą. Dowiedziono, że seryjne zabójstwa są często aktem zemsty za okrucieństwo które było uczynione przestępcom gdy byli młodzi. Często byli oni wykorzystywani seksualnie przez własnych rodziców lub krewnych, często byli maltretowani w dzieciństwie. Ale utwór może także odnosić się do ciebie lub mnie - my także często się mścimy, nienawidzimy, zazdrościmy. Więc jest to także sposób podkreślenia że zasadniczo nie ma takiej dużej różnicy pomiędzy seryjnym zabójcą a osobą taką jak ja czy ty; czasami jest to bardzo cienka granica pomiędzy staniem się seryjnym zabójcą i utrzymaniem swego gniewu pod kontrolą.

5. "Death cures all pain" Suicide Commando: "Death cures all pain" ("Śmierć leczy cały ból") opowiada historię fikcyjnej osoby znajdującej się na zakręcie życiowym, zastanawiającej sie czy samobójstwo może być rozwiązaniem wszystkich jej problemów. Jeśli ból zaczyna kontrolować twoje życie, często zaczynasz się zastanawiać czy śmierć nie mogłaby być rozwiązaniem. Dla niektórych ludzi to naprawdę może stać się brzemieniem i czasami może prześladować przez całe życie. Jest to coś, co nie może być uleczone i zawsze będzie cię prześladować, niezależnie od wszystkiego.

6. "God is in the rain" Suicide Commando: Religia na pewno była i jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych kwestii na świecie. Sądzę że wielu z nas zadawało sobie pytanie o istnienie Boga przez lata. "God is in the rain" jest o tym dociekaniu, zadawaniu sobie pytania czy Bóg naprawdę istnieje? Jeżeli istnieje Bóg, dlaczego cała rozpacz, ból, gniew, nadużycia istnieją na tym świecie? Podczas gdy żyjemy w luksusie i dostatku, ludzie w Afryce nadal umierają z głodu lub braku wody i podstawowych środków, jak lekarstwa. Jeśli istnieje Bóg, dlaczego pozwala na to wszystko? Sądzę że wielu z nas chciałoby wierzyć w Boga, jeśli byśmy wiedzieli, że naprawdę istnieje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.