Facebook Google+ Twitter

Sukces Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości w Krakowie, który swoją działalność rozpoczął półtora roku temu, jest przystankiem dla młodych przedsiębiorców. A tych z miesiąca na miesiąc szybko przybywa.

 / Fot. Logo JCI i UJ- Można mówić o nieprzerwanym paśmie sukcesów inkubatora, mieszczącego się na terenie III Kampusu Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - zapewnia Marek Bartosz, kierownik Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Jak dodaje: - Sztandarowym przykładem sukcesu jest firma Softimax - księgarnia internetowa, która po 8 miesiącach rozwinęła się na tyle, by rozpocząć samodzielną działalność poza inkubatorem.

Inkubator znajduje się na terenie akademickiego kampusu, co pozwala na szybki rozwój firm z obszaru „bio” takich, jak: BioTe21, Biospekt, Nucleagena, Selvita czy Meranco. Ich udział w strukturze firm inkubatora jest najwyższy. Dużo jest też firm z obszaru IT: Semihalf, Bilogic, czy Altsel.

- Oferta AIP jest skierowana do studentów, absolwentów i pracowników naukowych wszystkich krakowskich uczelni wyższych - mówi Katarzyna Pętlak z Jagiellońskiego Centrum Innowacji. - AIP wspiera przedsiębiorczość przez: udostępnianie po preferencyjnych cenach klimatyzowanych powierzchni biurowych, profesjonalną obsługę sekretarską, dostęp do szybkiego internetu, faksów, telefonów, sal konferencyjnych, infrastruktury UJ (np. laboratoria, stołówka), prowadzenie całodobowego monitoringu obiektu - dodaje Petlak.

- Na terenie AIP istnieje możliwość odpłatnego korzystania z usług biura rachunkowego i usług doradztwa prawnego. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości współpracuje także z innymi instytucjami, dzięki czemu pomaga w znalezieniu, alternatywnych dla banków, źródeł finansowania - mówi Pętlak.

Dziś ponad 85 proc. pomieszczeń w inkubatorze jest wynajętych przez młodych przedsiębiorców, a wciąż zgłaszają się kolejni zainteresowani. Krakowski inkubator środki pozyskuje z Unii Europejskiej, dzięki czemu jego oferta nadal się rozszerza.

27 lipca utworzona została na stronach inkubatora (www.inkubator.krakow.pl) baza mailingowa. Ma ona pomóc utrzymywać stały kontakt z potencjalnymi młodymi przedsiębiorcami oraz informować o działalności inkubatora, jego rozszerzającej się ofercie i dalszych działaniach na rzecz wspierania przedsiębiorczości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zawsze na plus ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.