Facebook Google+ Twitter

Sukces chóru „Largo” z Radziejowa

Miło mi poinformować, że na III Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko, który miał miejsce 22 listopada 2014 r. w Aleksandrowie Kujawskim radziejowski chór LARGO uplasował się na 3 miejscu.

Chór nasz jako jedyny reprezentował województwo kujawsko-pomorskie ! Jury przewodził prof. zw.dr hab. Roman Grucza. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego. W konkursie wzięło udział 21 chórów mieszanych i kameralnych. W repertuarze radziejowskiego chóru znalazły się następujące utwory : "Duszo Chrystusowa" - Stefana Stuligrosz, "Sławię Cię Panie" Dawida Kusza, "Hymn ku czci Krzyża Św.- Pawła Bębenka, oraz "Złóżcie troski"- Michała Mioduszewskiego. Chórem Largo od roku dyryguje Magdalena Kociszewska.

Chór Chór powstał w 1996 r. z inicjatywy Mieczysława Czaplewskiego - obecnego prezesa chóru. Dyrygentem zespołu od samego początku jest Alina Czaplewska. Od 7 września 2002 r. "Largo" jest członkiem oddziału Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM na terytorium diecezji gnieźnieńskiej, pelplińskiej, toruńskiej i włocławskiej. Za zasługi dla miasta Radziejowa został 28 marca 2006 r. zgodnie z Uchwałą Rady Miasta, odznaczony odznaką - "Zasłużony dla Miasta Radziejów".

Klasztor o.Franciszkanów w Radziejowie / Fot. Karol SzmagalskiOd lat jest nierozerwanie związany z tutejszym Klasztorem Ojców Franciszkanów.

Członkowie chóru swoimi występami od lat wkomponowują się w różne uroczystości, jakie odbywały się w tym mieście. Zawsze swym występem wzbudzają duże emocje u słuchaczy. Ale nie tylko. Warto wspomnieć, że w 1999 r. "Largo" miało zaszczyt śpiewać w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Licheniu podczas wizyty Ojca św. Jana Pawła II, a także uświetnić swym śpiewem ogólnopolskie uroczystości dożynkowe na Jasnej Górze. W tym samym roku chór uczestniczył w Konkursie o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy, gdzie wyśpiewał II miejsce. Dużym osiągnięciem chóru było zajęcie II miejsca w VIII Międzynarodowych Spotkaniach Pieśni Religijnej na Kresach w Chełmie Lubelskim w 2000 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.