Facebook Google+ Twitter

Sukces euro ojców będzie miał wielu, a porażka... Wiadomo

Które euro będziemy oglądać w 2012? To piłkarskie, czy w postaci banknotów i monet? Mówią, że któreś z nich będzie na pewno. Jeśli tak, to i ojców tego sukcesu będzie wielu. Jeśli nie, potrzebne będą badania DNA, by wskazać tatusia porażki.

Rok 2012. 1 stycznia. Relacja z przyjęcia euro mogłaby brzmieć tak: "Drodzy słuchacze, oto od dobrych kilku godzin mamy na naszej polskiej ziemi euro. Tak. Obietnice rządzących się ziściły. Ten mały metalowy krążek jest już wśród nas i możemy nim płacić... za wszystko. Na noworocznym przyjęciu pojawili się min. prezydent Roman Giertych, premier Olejniczak, marszałek Lepper, a także wschodząca gwiazda polskiej piosenki - Pomarańcza.

Prezydent: To wielki dzień dla naszego kraju, czekaliśmy na tę walutę od lat i nie ukrywam, że moja prezydentura, którą rozpocząłem w 2010 roku przyspieszyła proces, który okazał się sukcesem.
Premier: ...Ale nie byłoby tego, gdyby Sojusz Lewicy Demokratycznej nie doprowadził do wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Marszałek: Jako przedstawiciel polskiego Sejmu muszę przyznać, że dzięki Samoobronie polscy rolnicy mają dziś w Europie swoje prawa i z podniesionym czołem przyjmujemy nową walutę. A nie mówiłem ? Balcerowicz odszedł i jest sukces.

Przedstawiciele opozycji z Lechem Kaczyńskim na czele też nie kryli zadowolenia: "Dziś euro to przede wszystkim zasługa Benhałera... !?..."To nie ta kartka"...mówił ściszonym głosem Mariusz Kamiński i po tym kiksie podał kolejną byłemu prezydentowi, a ten kontynuował...Dziś euro... to przede wszystkim zasługa moja i mojego brata, bo to w końcu....nasz człowiek grał pierwsze skrzypce w NBP i za to... chciałbym mu dziś... serdecznie podziękować.

Były premier Donald Tusk nie krył wzruszenia: Proszę mi wybaczyć, ale dziś moje łzy niech będą odzwierciedleniem ciężkiej pracy jaką Platforma włożyła w to, byśmy mogli świętować sukces.
Niestety przemówienia przerwały głośne krzyki ludzi powiązanych z niejakim J. Korwinem-Mikke : Dziś euro jutro Konstytucja ! Za-prze-dali, za-prze-dali !. Po krótkich przepychankach interweniował Europol.

Kilka miesięcy później. Czerwiec 2012. Konferencja prasowa. Błotnista przestrzeń niepowstałego jeszcze Stadionu Narodowego. Z powodu ciągnącego się od 2008 roku kryzysu ekonomicznego mistrzostwa Europy w piłce nożnej nie odbyły się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 22:22

Powiem tak mam nadzieję że ani jedno ani drugie bo oba mogą nam tylko zaszkodzić.

Walutowe bo łączenie się umierającą staruszką młodego jurnego chłopaka nieodmiennie musi skończyć się
przedwczesnym pogrzebem (jedno lub drugie nie zdzierży)

Sportowe bo jak przyjadą tysiące kibiców to na pewno nie przyjadą dziesiątki tysięcy turystów a koszty tak czy siak znacznie większe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.