Facebook Google+ Twitter

Sukces kampanii "Piersi w mieście"

Dnia 15 października w centrum Sosnowca Stowarzyszenie Aktywne Kobiety wspólnie z Wydziałem Zdrowia Urzędu Miejskiego, zorganizowało Akcję „Piersi w mieście” promującą znaczenie profilaktyki w walce z rakiem piersi.

Różowa wstążka symbol Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi / Fot. Wikimedia CommonsAkcja była częścią kampanii społecznej skierowanej do kobiet i trwającej w Sosnowcu do końca października. W ramach akcji wykonano badania mammograficzne 82 sonowiczankom. Badania dla kobiet w wieku 40-49 i powyżej 70 lat sfinansowane zostały przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, które na ten cel pozyskało środki gminne a 34 badania dla kobiet 50-69 lat sfinansował NFZ w ramach Programu Profilaktycznego.

Organizatorzy mówią o dużym sukcesie przedsięwzięcia, gdyż pomimo ustalonego limitu badań, szacowanego na 70 wykonań, ich liczbę zwiększono do 82. Dla porównania warto przypomnieć smutne statystki. W zeszłym roku w ciągu całego roku na badania mammograficzne zgłosiło się około 263 kobiet. Zdaniem Haliny Sobańskiej - inicjatorki przedsięwzięcia, duże zainteresowanie badaniami mammograficznymi jest wynikiem rosnącej świadomości kobiet na temat roli profilaktyki w walce z chorobami nowotworowymi, a także rzetelnej akcji promocyjnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie oraz dużego zaangażowania mediów.

Panie, które nie zdążyły wykonać mammografii i chciałyby się przebadać mogą skontaktować się ze Stowarzyszeniem Aktywne Kobiety, które dysponuje niezbędnymi adresami oraz informacjami. Akcja profilaktyczna potrwa do 31 października.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.