Facebook Google+ Twitter

Sukces liceum Romera

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-06-01 13:10

Decyzją minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas, liceum im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju zajęło pierwsze miejsce w IV edycji konkursu "Otwarta Szkoła" organizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Konkurs podzielony był na cztery obszary tematyczne. Liceum Romera w obszarze "Edukacja globalna i międzykulturowa" zwyciężyła z projektem "Licealiści z Mathare Slums - Rabka-Zdrój", którego inicjatorami, wraz z Fundacją Partners Polska, jest właśnie rabczańskie liceum. - Wnioski oceniały tematyczne Komisje Eksperckie, które opiniowała Kapituła Konkursu powołana przez MEN - czytamy w oficjalnym komunikacie resortu.

Projekt "Licealiści z Mathare Slums - Rabka-Zdrój" realizowany jest w liceum Romera od roku. Dzięki współpracy Fundacji Partners Polska, młodzież organizuje pomoc dla stypendystów ze szkoły św. Filipa w kenijskim slumsie Mathare w Nairobi.

Dzięki wygranej liceum Romera otrzymało tytuł "Otwartej Szkoły". To kolejny sukces rabczańskiej placówki. Z ostatnich podsumowań, w związku z wynikiem ubiegłorocznych matur, szkoła została uznana najlepszą w powiecie i zajęła 22. miejsce na 184 licea w województwie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.