Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12309 miejsce

Sukces łódzkich formacji w Eliminacjach do Przystanku Woodstock!

We wczorajszej wieczornej audycji Jurka Owsiaka w radiowej Trójce poznaliśmy wyniki pierwszego etapu eliminacji do 21. Przystanku Woodstock. Wśród 24 zespołów znalazły się dwie łódzkie formacje: KaAtaKilla i Black Radio!

mat. promocyjne / Fot. .Spośród 533 zgłoszeń w ramach Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015 jury wybrało 24 zespoły, które przeszły do półfinału. Wśród nich są dwie łódzkie formacje: KaAtaKilla i Black Radio!!!
Jury / Fot. .
Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryki Zespołów), Jurek Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof "Milkee" Dobies (Radio Woodstock) oraz Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (szef muzyczny Antyradia) przez cały dzień przesłuchiwali wszystkie płyty nadesłane od zespołów, a następnie podjęli decyzję, które zespoły przechodzą dalej i zagrają w koncertach półfinałowych. Celem serii klubowych koncertów w całej Polsce będzie wyłonienie artystów, którzy zagrają na Dużej Scenie 21. Przystanku Woodstock obok największych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu.

KaAtaKilla


KaAtaKilla - mat. promocyjne / Fot. .
Mocne, brzmienie gitar, okraszone melodyjnym nieco zmanierowanym wokalem, specyficzny klimat utworów podkreślony przez tło klawiszy, niebanalne podziały rytmiczne partii gitar, które nawiązują dialog z bardzo sprawną sekcją to główne atuty zespołu założonego pod koniec 2006 roku przez Goliasha (Tomasz Goljaszewski) byłego basistę zespołu Hunter oraz Różala (Łukasz Różalski) byłego gitarzystę grupy Soul That’s Ill.
Po kilku mniejszych koncertach zagrali między innymi na festiwalu Hunter Fest w 2007 roku. W roku 2009 wydali swoją debiutancką płytę pt. "Granica cienia", która została dobrze przyjęta przez fanów rocka, krytyków i recenzentów muzycznych. Grupa zagrała serię koncertów podczas których dzieliła scenę z takimi wykonawcami jak Motorhead, Tarja Turunen, Lipali, Vader, Funeral for a Friend, Acid Drinkers, Hunter, Coma, Jelonek, Machine Head, Arch Enemy, Epica. W roku 2011 zajęła III miejsce w kategorii Debiut Roku 2011 w plebiscycie Magazynu Gitarzysta.
W ubiegłym roku po kilku latach milczenia wydali drugą płytę pt. "Zawrzeszczeć ciszę", która zawiera 11 polskojęzycznych piosenek. Zespół, podobnie jak na pierwszej płycie "Granica Cienia", porusza się w zdecydowanie rockowej stylistyce, ale często dla podkreślenia emocji muzycy sięgają po mocniejsze, stricte metalowe formy wyrazu. Piosenka „Zostaw mi światło", która promuje płytę jest chętnie słuchana przez fanów mocnego grania m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Bułgarii, Czechach, a nawet Australii i Japonii.
„Zawrzeszczeć ciszę" to bardzo dojrzały album, o czym świadczyć mogą dobre recenzje m.in. w miesięcznikach "Teraz Rock", "Metal Hammer" czy na stronie internetowej Fabryka Zespołów.

Muzycy o swojej płycie mówią wyraźnie "Nie gramy dla dzieciaków i nie powiemy im jak mają żyć, bo sami nie wiemy. Śpiewamy o prawdziwych problemach dorosłych ludzi, bo sami tacy jesteśmy, chociaż może nie zawsze wprost."

Black Radio


Black Radio - mat. promocyjne / Fot. .
Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Wajszczyka III (wokal, gitara) oraz Kamila Biadały (bas). Obecnie w skład Black Radio wchodzą także: Kuba Kubiak (gitary), Franek Stępień (gitary) oraz Szymon "Płaski" Płaska (perkusja). Zadebiutowali na WOŚP w styczniu 2009 roku i od tamtego koncertu mają za sobą wiele występów na żywo.
Najważniejsze, dotychczasowe koncerty Black Radio to między innymi: Szok & Roll w Szamotułach, wspólne trasy koncertowe koncerty z brytyjską grupą ROOM 94 (lato 2013 i wiosna 2014), występ w eliminacjach do programu X-Factor (edycja 2014, awans do trzeciego etapu), RIMFest 2014, Jarocin Festival 2014, Rock Piotrcovia Festival 2014.
Muzyka Black Radio to koktajl gitarowego rocka i muzyki indie. Jako ulubionych wykonawców Dawid Wajszczyk wymienia takich artystów jak: Queens Of The Stone Age, Them Crooked Vultures, Foo Fighters, My Chemical Romance i Jacka White’a. Lider zespołu tak mówi o tekstach Black Radio: Moje teksty traktują o naturze ludzkiej i jej zagadkach. Są przemyśleniami na temat mojego pokolenia i chcę, by dały one naszym fanom możliwość głębszego poznania samych siebie. Śpiewam też o tym, co mnie niemiłosiernie wkurza.
Rock'n'rollowy krążek zatytułowany "Gasoline Planet", który ukazał się 6 czerwca 2014 został bardzo dobrze przyjęty przez recenzentów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sukces grupy KaAtaKilla, to również sukces naszego redakcyjnego kolegi Adama, który włożył ogrom wysiłku w promocję grupy.
Gratuluję i życzę słodkich owoców tej pracy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.