Facebook Google+ Twitter

Sukces młodych siatkarzy ze Zbąszynia!

Turniej o Puchar Kinder +Sport rozgrywany jest w 3 kategoriach wiekowych. Siatkarze rywalizują w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych (4, 5 i 6 klasa SP). Przez cały rok na terenie całego kraju rozgrywane są turnieje eliminacyjne.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiRozdano medale w XIX Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport traktowanym jako oficjalne Mistrzostwa Polski do lat 13. Finał rozgrywany w Drzonkowie obok Zielonej Góry, w dniach 1-2 lipca, był kulminacją całorocznych zmagań najmłodszych adeptów siatkówki, w którym w tym roku wystartowało około 32 000 dziewcząt i chłopców. Jest to największa impreza tego typu w całej Europie.

Turniej o Puchar Kinder +Sport rozgrywany jest w 3 kategoriach wiekowych. Siatkarze rywalizują w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych (4, 5 i 6 klasa szkoły podstawowej). Przez cały rok na terenie całego kraju rozgrywane są turnieje eliminacyjne, w których biorą udział zarówno drużyny klubowe, jaki szkolne.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiTurnieje eliminacyjne województwa wielkopolskiego odbywały w Zbąszyniu. Awans do dalszego etapu rozgrywek uzyskał zbąszyński duet Jakub Hajduk oraz Wojtek Kostera. Dalszy etap rozgrywek to turniej finałowy z udziałem najlepszych zespołów województwa wielkopolskiego, który miał miejsce w Turku. Tam zawodnicy zbąszyńskiego klubu nie dali rywalom żadnych szans, awansując do turnieju finałowego XIX Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki w Drzonkowie.

 / Fot. Archiwum Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i RekreacjiEmocji podczas dwudniowego tego finału nie brakowało. W sumie w wielkim finale rozegrano 720 spotkań, wszystkie toczyły się do ostatniego tchu. W meczu o brązowy medal trójek dziewcząt padł historyczny wynik- 46-44. Zresztą historycznych wydarzeń w tegorocznej edycji Kinder + Sport nie brakowało – w kategorii dwójek dziewcząt całe podium zgarnęły 3 zespoły reprezentujące Kosieczyn, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii turnieju. W niedzielę na turnieju zjawili się goście specjalni – Mistrz Europy z 2009 roku, srebrny medalista mistrzostw świata 2006 Piotr Gruszka oraz ambasador projektu Kinder + Sport – siatkarz ZAKSY Kędzierzyn Koźle Sebastian Świderski. W kolejce po autografy i wspólne zdjęcia z zawodowymi siatkarzami trzeba było odstać nawet kilka godzin, jednak nikt nie został odesłany z kwitkiem.

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.