Facebook Google+ Twitter

Sukces młodzików PKS MOS Zbąszyń w Mistrzostwach Polski

W dniach 17-19 lipca 2013 roku, odbyła się po raz pierwszy impreza siatkarska rangi Mistrzostw Polski na boiskach plażowych w Zbąszyniu.

Sukces młodzików PKS MOS Zbąszyń w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików, 17-18 lipca 2013


 / Fot. Dorota MichalczakW dniach 17-19 lipca 2013 roku odbyła się po raz pierwszy impreza siatkarska rangi Mistrzostw Polski na boiskach plażowych w Zbąszyniu. Tym razem Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał organizację Finałów Mistrzostw Polski w Plażowej Piłce Siatkowej w Kategorii Młodzików. W turnieju wystartowało 16 siatkarskich duetów z całego kraju wyłonionych drogą wcześniejszych eliminacji. Do Zbąszynia zawitali siatkarze z Łodzi, Będzina, Kędzierzyna-Koźla, Radomia, Bydgoszczy, Nowej Soli, Milicza, Warszawy, Szczecina, Krakowa, Lidzbarka oraz gospodarze, którzy wystawili do rywalizacji 2 pary.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.30 uroczystością otwarcia, w której uczestniczyli zawodnicy wraz z opiekunami, sędziowie turnieju oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, przedstawiciel PZPS Ryszard Zakrzewski, Prezes WZPS Damian Gapiński, Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński, Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. Zaproszeni w krótkich wystąpieniach witali najważniejszych bohaterów czyli zawodników gratulując awansu do Finału Mistrzostw Polski oraz życząc końcowego sukcesu w całym turnieju. Goszczący po raz pierwszy w Zbąszyniu przedstawiciele PZPS oraz WZPS podkreślali wyróżniające się na tle innych imprez siatkarskich przygotowanie organizacyjne miasta, które porównali do najbardziej znanego ośrodka siatkówki plażowej w naszym kraju - Starych Jabłonek. Życzyli kolejnych sukcesów organizacyjnych, wyrażając nadzieję na przeprowadzenie w naszym mieście imprez tej samej rangi w starszych kategoriach wiekowych.

Mistrzowie Polski Łukasz Rajchelt – Marcin Jaskuła (Wifama Łódź) / Fot. Dorota MichalczakTradycyjną formułę otwarcia turnieju wygłosił Burmistrz Tomasz Kurasiński, życząc zawodnikom sukcesów w rozgrywkach, zadowolenia i miłych wspomnień z pobytu w Zbąszyniu, zapraszając jednocześnie wszystkich do ponownych odwiedzin miasta. Sprawy dotyczące części sportowej przekazała uczestnikom Sędzia Główny turnieju - Róża Wachowska. W otwarciu uczestniczył także tradycyjnie zespół Chili z miejscowego Gimnazjum, który wystąpił w jednym ze swoich utworów.

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.