Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11640 miejsce

Sukces ostrowieckich tancerzy w Suchedniowie

W sobotę, 9 kwietnia 2011 roku w Hali Sportowo - Rehabilitacyjnej w Suchedniowie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych. Imprezę tę z rozmachem zorganizowali: Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" i Formacja Taneczna "AXIS".

Progres I, laureat I miejsca na Turnieju Formacji Tanecznych - Suchedniów 2011. / Fot. archiwum prywatneO masowości turnieju tanecznego w Suchedniowie niech zaświadczą niektóre liczby: wzięło w nim udział 35 grup tanecznych z 25 klubów w całej Polsce, m.in. z Kielc, Małogoszcza, Krakowa, Rybnika, Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa, Radomia, Grodziska Mazowieckiego, Morawicy, Jędrzejowa, Radziejowic, Ożarowa i Ostrowca Świętokrzyskiego - w sumie ponad 650 młodych tancerzy. Gospodarzy reprezentowała Formacja Taneczna "AXIS" pod kierunkiem Małgorzaty Drzonek, która przygotowała spektakl taneczny "Żywioł pustyni".

Turniej rozgrywał się w pięciu kategoriach: taniec towarzyski, współczesny, nowoczesny, widowisko taneczne i inscenizacja taneczna z podziałem na kategorie wiekowe. Jurorom przewodniczył choreograf Tomasz Rowiński z kieleckiego Studia Tańca i Stylu Rewanż, który był wicemistrzem świata w kategorii show dance w 2008 i 2009 roku i wicemistrzem Polski w roku ubiegłym.

Mini Progres I w Suchedniowie. / Fot. archiwum prywatneDużym sukcesem zakończył się udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych - Suchedniów 2011 tancerzy ze Szkoły Tańca Progres Edyty Wilk z Ostrowca Świętokrzyskiego. Mini Progres I zajął I miejsce w tańcu nowoczesnym (11 - 13 lat) za wykonanie układu choreograficznego Moniki Wielińskiej. Ona też opracowała choreografię dla Progresu I, który wygrał kategorię taniec nowoczesny powyżej 16 lat.
Progres II natomiast zajął III miejsce w kategorii: taniec nowoczesny 14 - 16 lat za wykonanie układu opracowanego przez Katarzynę Barańską. Lokatę tę podzielił z formacją Igrek III z Radomia przygotowana przez Sylwię Żołądkiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.