Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4199 miejsce

Sukces polskich wizażystów na Karnawale w Rio de Janeiro 2015

Nie ma chyba bardziej spektakularnej zabawy karnawałowej niż ta w Rio de Janeiro. Któż z nas nie chciałby tam być i osobiście poczuć, czym jest szaleństwo rytmów samby. Któż nie chciałby zobaczyć na własne oczy, jak to naprawdę wygląda.

Jedna z tancerek w barwach szkoły. / Fot. Szkoła Samby PORTELAMoże nie wszyscy wiedzą, że już od jakiegoś czasu Polacy mają swój „barwny” udział w tym widowisku. Jednak nie jest łatwo dostać się do grona współtwórców karnawałowego pokazu.

W tym roku w dniach od 6 do 20 lutego w największym na świecie Karnawale w Rio de Janeiro po raz drugi jako jedyna z Polski uczestniczyła grupa wizażystów ze Szkoły Wizażu & Stylizacji Anity Folaron.

Grupa pobierała nauki na intensywnym międzynarodowym szkoleniu, zorganizowanym przez szkołę Make-up Atelier Paris -International Make-up School Helene Quille, którego celem było nauczenie realizacji trwałych, wodoodpornych makijaży karnawałowych, dla tancerzy występujących w Rio de Janeiro nierzadko w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Tegoroczny pobyt trwał 2 tygodnie. Grupa wizażystów Anity Folaron, oraz uczestnicy szkolenia z innych krajów, realizowali makijaże dla słynnej Szkoły Tańca Samby PORTELA. Jest to najstarsza i najbardziej utytułowana szkoła samby w Rio. Ma na swym koncie 21 tytułów mistrzowskich, w tym siedem z nich zdobyła w kolejnych latach. PORTELAPamiątkowe zdjęcie przed wyjściem na sambodrom. / Fot. Gabriel Barcan pierwsze kroki stawiała w roku 1920, kiedy szkoły samby, jakie dziś znamy, jeszcze nie istniały. Paulo Benjamin de Oliveira zaproponowała utworzenie nowego i odrębnego zespołu samby, który skupiałby całą dzielnicę Osvaldo. Oficjalnie Szkoła Samby PORTELA powstała 11 kwietnia 1923 r. Szkoła zmieniała swoją nazwę na przestrzeli kolejnych lat, by ostatecznie w roku 1935 przyjąć tę obowiązującą do dziś. Kolorami Szkoły Samby PORTELA są: niebieski i biały. Jej symbolem jest ogromny orzeł. To opiekuńcze godło nie zostało zmienione od samego początku istnienia szkoły.
W tym roku PORTELA zajęła III miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.