Sukces polskiego tenisisty w Katarze

Michał Przysiężny awansował do turnieju z cyklu ATP w Katarskiej Dausze. Występ w turnieju z pulą 1,1 mln dolarów to dla Polaka największy sukces w karierze.

Przysiężny wygrał kolejno trzy pojedynki kwalifikacyjne, które dały mu awans do turnieju głównego. Polakowi nie dali rady Rosjanin Dmitrij Sitak, Niemiec Matthias Bachinger oraz Hiszpan Miguel Angel Lopez Jean.

Decydujące o awansie do turnieju głównego spotkanie przeciwko rozstawionemu w kwalifikacjach z numerem czwartym Hiszpanowi, nie rozpoczęło się dla Polaka dobrze. Pierwszą partię Przysiężny bezdyskusyjnie przegrał 0:6. W dalszej części meczu Polak poprawił jednak swoją grę i ostatecznie wygrał mecz w trzech setach 0:6, 6:3, 6:1.

W pierwszej rundzie turnieju głównego na Przysiężnego czeka Słowak Karol Beck. Spotkanie to jest dla Przysiężnego dużą szansą pokazania się szerszej publiczności. Na zwycięzcę meczu Przysiężny - Beck, w kolejnej rundzie czeka już triumfator spotkania Nadal - Santoro. Możliwość gry przeciwko nr. 1 na świecie z pewnością byłaby wielkim wydarzeniem dla polskiego tenisisty.

Sztuka awansu do turnieju głównego nie udała się innemu polskiemu tenisiście Łukaszowi Kubotowi. Kubot przegrał z Austriakiem Peyą w stosunku 3:6, 6:7, w decydującym meczu kwalifikacji.

Wyniki meczów trzeciej rundy eliminacji:

Michał Przysiężny (Polska) - Miguel Angel Lopez-Jaen (Hiszpania, 4) 0:6, 6:3, 6:1
Alexander Peya (Austria, 2) - Łukasz Kubot (Polska, 6) 6:3, 7:6 (7-3)