Facebook Google+ Twitter

Sukces polskiej policji. Szajka zajmująca się hazardem została zatrzymana

11 osób zatrzymanych, ponad 800 przeszukań i prawie 1,2 tys. zabezpieczonych terminali internetowych. To, jak podaje Polska Agencja Prasowa, bilans akcji, którą w ciągu ostatniej doby przeprowadzili policjanci z CBŚ i celnicy.

 / Fot. Damianwiszowaty12Jak donosi PAP, w całej Polsce policjanci z CBŚ wraz z celnikami, działając na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, przeszukali ponad 800 lokali gastronomicznych, salonów gier i stacji paliw. W wyniku przeszukiwań zabezpieczyli 1194 terminale internetowe do gry, o wartości około 9,5 miliona złotych.

Zatrzymano 11 osób, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpiącej zyski z nielegalnego hazardu. Dwóm osobom, w tym Adamowi G. (lider grupy) przedstawiono zarzuty prania brudnych pieniędzy. Według policji, grupa przestępcza na jednym automacie mogła zarobić średnio od 8 do 10 tys. złotych miesięcznie. Przestępcy próbowali ominąć przepisy ustawy hazardowej. Polegało to na stworzeniu mechanizmu pozorującego grę na giełdzie. W ten sposób, pod przykrywką legalnej działalności czerpali zyski.

Rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski powiedział, że to największa, jak do tej pory, ogólnopolska akcja, która wymierzona jest w przestępczość hazardową.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zarabiali 150 mln zł rocznie. Czyżby pralnia obecnej władzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.