Facebook Google+ Twitter

Sukces polskiej załogi w mistrzostwach Niemiec ADAC

Po raz pierwszy w historii polskiej nawigacji, polska załoga nawigacyjna zdobyła mistrzostwo Niemiec i znalazła się na arenie podsumowania sezonu sportów motorowych Saisonfinale Adac Berlin-Branderburg 2008.

Rozdanie pucharów ADAC / Fot. Hubert PiątekW ostatnią niedzielę, 7 grudnia, w przepięknym hotelu Estrel w Berlinie, w którym corocznie, już od 15 lat, w pierwszą niedzielę grudnia odbywa się uroczysta gala zwycięzców sportów motorowych landu Brandenburgi, po raz kolejny rozdano puchary i medale dla najlepszych. Odznaczenia rozdano w rożnych kategoriach wiekowych między innymi w takich dyscyplinach jak wyścigi samochodowe, rajdy samochodowe, nawigacja samochodowa, wyścigi motocyklowe, rajdy motocyklowe, motocross, łodzie motorowe, karting i inne.

Gala rozpoczęła się częścią rozrywkową, którą uświetnili wiecznie żywy Elvis Presley oraz Louis Armstrong. Następnie po oficjalnych przemówieniach najwyższych władz niemieckiego ADAC jak i zaproszonego ministra, rozdano odznaczenia i medale dla najbardziej zasłużonych działaczy ADAC oraz puchary we wszystkich dyscyplinach. Wśród oklasków całej sali, zgromadzonych zawodników jak i publiczności, puchary za mistrzostwo w Orientierungsport-Meisterschaft, czyli niemieckiej nawigacji samochodowej, w sezonie 2008, z rąk najwyższych władz ADAC odebrała załoga Automobilklubu Wielkopolskiego w składzie Hubert Piątek jako kierowca oraz Grzegorz Rybak w roli pilota.

Po rozdaniu pucharów podsumowujących sezon 2008 impreza przekształciła się w przemiłe spotkanie towarzyskie połączone z wytrawnym poczęstunkiem, gdzie serwowano wyśmienite potrawy, z których wszem i wobec słynie kuchnia hotelu Estrel. Degustując przepyszne zupy oraz wykwintne dania, zachwycając się wymyślnymi sałatkami oraz pochłaniając bajecznie wyglądające ciasta i desery każdy mógł najeść się do syta.
Pożegnanie było równie miłe i serdeczne, jak cała gala zwycięzców ADAC, a nasza załoga zapewniła, że już się szkoli i czyni przygotowania do sezonu 2009 i zrobi wszystko, aby w przyszłym roku po raz kolejny zdobyć mistrzostwo Niemiec i partycypować w imprezie Saisonfinale ADAC Berlin-Branderburg 2009.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.