Facebook Google+ Twitter

Sukces powiatu radziejowskiego w Minikowie

Powiat radziejowski, który zaprezentował się 9 maja na Targach Turystyczno-Ogrodniczych Lato na Wsi 2010 osiągnął tam znaczący sukces.

Targi w Minikowie / Fot. Karol SzmagalskiJak informuje Pani Małgorzata Patyk - "Na tych targach w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie zdobył Puchar Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie za najciekawszą promocję powiatu na targach. Spośród trzech równorzędnie ocenionych powiatów radziejowski uplasował się jako pierwszy."

Należy przypomnieć, że stoiska powiatowe oceniane były w trzech kategoriach: dziedzictwa kulinarnego połączonego z prezentacją, opisem i degustacją, rękodzieła i folkloru, promocji powiatu. Jest to duży sukces.Targi w Minikowie / Fot. Karol Szmagalski

Podobnie jak co roku, targi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystawców było w tym roku około 243. Licznie przybyli także zwiedzający. Można było obejrzeć: produkty regionalne, rośliny ozdobne, sprzęt ogrodniczy, ofertę gospodarstw leśnych i ekologicznych, wystawę zwierząt futerkowych, samochodów osobowych, udzielano także doradztwa w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

Spacer po targach / Fot. Karol SzmagalskiPowiat radziejowski przy muzyce kapeli folklorystycznej prezentującej melodie i przyśpiewki kujawskie "Od Dobrego" pod kierownictwem Władysława Stranca, w której grali i bawili: Piotr Kruszyniak, Henryk Szymkiewicz, Leszek Stranc, Jan Marciniak godnie reprezentowali Grażyna Gawinecka z Narkowa, wystawiając znane od lat przetwory z gospodarstwa ekologicznego, poetka ludowa Elżbieta Robakowska ze Zborowca, Jadwiga Reska koronczarka z Radziejowa, wystawiająca swoje wspaniałe rękodzieło artystyczne, wielokrotnie nagradzana za swoje wyroby koronczarskie. Wyrazy uznania i podziękowania należą się Paniom: Małgorzacie Patyk, Ewelinie Olczak, Ewelinie Jaworskiej za przygotowanie wspólnie z wystawcami stoiska Powiatu Radziejowskiego .Na targach w Minikowie / Fot. Karol Szmagalski

A oto wspólny spacer z koronczarką Jadwigą Reską po targach - youtube.com


Źródło:
Radziejów
Jadwiga Reska

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.