Facebook Google+ Twitter

Sukces rozgrywek piłkarskich Red Bull Winning 5 w Polsce!

W ciągu minionego miesiąca studenci takich miast jak Olsztyn, Poznań, Katowice, Bydgoszcz, Łódź czy Wrocław mieli okazję zmierzyć się w turnieju piłki nożnej o nietypowej formule. 5vs5, 10 minutowe połowy, tracisz bramkę - tracisz zawodnika

Red Bull Winning 5 Katowice / Fot. Marcin KinW sobotni wieczór, 14 listopada na terenie Wrocławskiego AWF’u odbył się już szósty, ostatni przystanek serii piłkarskich spotkań, Red Bull Winning 5. W ciągu 10 minut na boisku ogrodzonym bandami, pięcioosobowe drużyny musiały się wzajemnie wyeliminować w myśl zasady – tracisz bramkę tracisz zawodnika. Triumfatorami finiszowego przystanku była ekipa „EKA Team”, która prócz prestiżu zdobyła również nagrodę główną w postaci vouchera o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepie R-gol.com.

W miniony weekend na sali wielofunkcyjnej AWF’u, znajdującej się tuż przy Stadionie Olimpijskim zebrało się 21 drużyn gotowych do walki w ostatnim, polskim spotkaniu zawodów Red Bull Winning 5. Mecze w fazie zasadniczej zazwyczaj kończyły się w 1 połowie, dzięki czemu rzuty karne nie były konieczne. Był to z pewnością skutek przemyślanej gry na wysokim poziomie, bez miejsca na błędy. Natomiast w półfinałach obraz widowiska odwrócił się o 180 stopni, a gra defensywna przemieniła się w ofensywną, zamiast pewnych zwycięstw pojawiły się rzuty karne. Tak też wyglądał najdłuższy finał Red Bull Winning 5. Świetnie grający „R-Bull Team” musiał pogodzić się z porażką, która nadeszła dopiero w 7 serii „jedenastek”. Do grona mistrzów dołączyła drużyna „EKA Team”, bezlitosna w pojedynkach 1 na 1, która dzięki temu zgarnęła główną nagrodę – voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepie R-gol.com. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast „WSO Sharks”.

WYNIKI WROCŁAW:
I miejsce – „EKA Team”
II miejsce – „R-Bull Team”
III miejsce – „WSO Sharks”

Dyrektor sportowy zawodów, Witold Kurzawa, tak podsumowuje cały turniej:
„Przebieg całego cyklu turniejów Red Bull Winning 5 oceniam bardzo pozytywnie. Niecodzienna formuła zawodów była strzałem w 10, przypadła do gustu zawodnikom. Największym powodem do radości były miłe słowa graczy, często pytających o kolejne edycje. Poziom rozgrywek był zróżnicowany, jednak nie wpływało to na odbiór i widowiskowość gry, która na każdym z przystanków skupiała uwagę zadowolonej publiczności. Dziękuję wszystkimi uczestnikom i ekipie za niesamowitą piłkarską przygodę!”

RED BULL WINNING 5 W POLSCE W LICZBACH

Mistrzowie: Studenty (Olsztyn), Galacticos (Poznań), TS10ka.pl Zabrze (Katowice),
Fusy z UKW (Bydgoszcz), Dzbany (Łódź), EKA Team (Wrocław)
Liczba uczestników: 560 studentów
Najszybciej strzelona bramka: 3 sekunda meczu
Najdłuższe mecze: zakończone po 11 kolejkach rzutów karnych
Najszybciej zakończony mecz: w pierwszych 3 minutach
Król żonglerki: Adrian Filipiak z Łodzi (297 podbić)
Królowie cieszynek: Fusy z Bydgoszczy

Zachęcamy do przeczytania relacji z poszczególnych przystanków: http://win.gs/1QFGRhC
Więcej informacji na stronie www.redbull.pl/winning5


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.