Sukces Staręgi w Davos. Polak zakończył zawody na 9. miejscu

Maciej Staręga zakończył zmagania w szwajcarskim Davos na półfinale. Polak ostatecznie zajął 9. miejsce.

W Szwajcarii w swoim półfinale Maciej Staręga finiszował na 5. pozycji i po zakończeniu zawodów został sklasyfikowany na 9. miejscu. Natomiast pozostali Polacy: Konrad Motor oraz Sebastian Gazurek zakończyli walkę już na kwalifikacjach.
Wszystkie miejsca na podium, tak, jak w rywalizacji pań zdominowali Norwegowie. Pierwsze miejsce na pudle zajął Finn Haagen Krogh, drugi był Anders Gloeersen, a uzupełnił podium Eirik Brandsdal.
Zwycięzca PŚ w Davos awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji sprinterskiej, wyprzedzając o zaledwie 5 oczek swojego rodaka - Brandsdala. Trzecie miejsce w "generalce" zajmuje Rosjanin - Aleksiej Pietuchow. Polak - Maciej Staręga z dorobkiem 30 punktów plasuje się na 20. miejscu.
Natomiast w klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Norweg - Martin Sundby, a Staręga jest 46.