Facebook Google+ Twitter

Sukces zabrzańskiego Zespołu Muzyki Dawnej Allegro w Kaliszu

20- 25 lutego 2012 r . w Kaliszu odbył się XXXIV Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum".

 / Fot. Fotogr. J.M.BudniakZabrze reprezentowały dwa zespoły Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2: Zespół Muzyki Dawnej Allegro i zespół Allegretto prowadzone przez Grażynę Klein-Jarasz. Już w ubiegłym roku zespół Allegro zdobył Złotą Harfę Eola, dlatego w tym roku wystąpił na koncercie inauguracyjnym w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu wspólnie z zespołami z Białegostoku, Zamościa i Międzyrzecza.

W przesłuchaniach konkursowych każda zakwalifikowana grupa przedstawiała repertuar, obejmujący utwory muzyki dawnej od średniowiecza do późnego baroku. Zespół zabrzański przygotował trudny repertuar barokowy. Jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu jurorów, zespół Allegro został zaproszony do udziału w koncercie galowym. Częścią koncertu dyrygowała Grażyna Klein–Jarasz.

Kolejny sukces zespołu, Brązowa Harfa Eola, to dla grupy wielka radość, gdyż dopiero od pół roku pracuje w obecnym składzie: Ewa Siwek, Joanna Cieślak, Wioleta Placha, Fryderyk Stefankiewicz oraz Kinga Jędrysik. Zespół Allegro wystąpił z koncertem na Zamku Czartoryskich w Gołuchowie.

 / Fot. Fotogr. J.M.BudniakOd 2011 roku w MDK działa również młodszy zespół, Allegretto – dzieci przedszkolne i szkolne, które staną się z czasem członkami zespołu Allegro. Występ w Kaliszu był debiutem artystycznym Allegretta.

W najbliższych dniach laureaci przedstawią swoje umiejętności na koncercie w Galerii Piwnica Rysia Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Zabrzu.

Honorowym patronatem objęli Festiwal m.in.:
Krystyna Szumilas - minister edukacji narodowej i Bogdan Zdrojewski - minister kultury i dziedzictwa narodowego.

/inform Jolanta Skorupa
dyr. MDK nr 2 Zabrze/

J.M.B.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

iza kowalska
  • iza kowalska
  • 06.03.2012 22:09

gratulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.