Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24157 miejsce

Sukcesy nie pomogły Podhalu. Czy to koniec klubu z Nowego Targu?

Mistrzostwo Polski, 19 tytułów mistrza w historii i ponad 50 lat tradycji nie wystarczyło by uratować zespół Podhala. Klub właśnie zawiesił działalność.

Zawodnicy Podhala świętują zdobycie mistrzostwa / Fot. Dawid SerafinPodczas konferencji prasowej prezes Podhala Adam Podgórski ogłosił zawieszenie działalności klubu. - Hokej na poziomie, który jest w Polsce nie jest dziś wiarygodnym produktem dla poważnych inwestorów. Oferowaliśmy wszystko, co posiadaliśmy począwszy od miejsca w nazwie drużyny po przywiązanie do wizerunku klubu, a skończywszy na wszelkich możliwościach reklamy. Okazało się, że to nie wystarczyło - powiedział Podgórski.

Jeszcze kilka tygodni temu klub świętował zdobycie 19. tytułu mistrzowskiego. W Nowym Targu zapanowała euforia. Podhale, które przed sezonem straciło strategicznego sponsora pokonało w finale faworyzowany zespół Cracovii. W Nowym Targu liczono, że ten sukces będzie lekarstwem na problemy finansowe, z jakim od kilkunastu miesięcy borykał się klub. Jednak pomimo negocjacji z ponad 200 firmami nie udało się pozyskać sponsora.

Prezes Podgórski miał także żal do władz Nowego Targu. - Bez względu jednak na to, kto będzie właścicielem drużyny to bez pomocy miasta szanse na jej utrzymanie będzie bliskie zeru. Ta pomoc może przybierać różne formy. Nie koniecznie musi się ona przejawiać w formie bezpośrednich nakładów finansowych. Kibice Podhala do końca wierzyli, że uda się znaleźć sponsora / Fot. Dawid Serafin

 / Fot. Dawid SerafinDecyzja o zawieszeniu działalności nie oznacza jednak, że Nowy Targ zostanie pozbawiony rozgrywek na najwyższym poziomie. "Zgodnie z treścią porozumienia z 2001 roku, wszelkie prawa do udziału w rozgrywkach PLH przekazuje na rzecz Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego „Podhale” z siedzibą w Nowym Targu, który uzyska ze strony Spółki wszelką pomoc i wsparcie logistyczne, umożliwiające udział w rozgrywkach PLH i PP" - czytamy w specjalnym piśmie zarządu Podhala.

Obecnie oczy wszystkich sympatyków hokeja zwrócone są w kierunku prezesa MMKS-u, który poprosił o kilka dni cierpliwości na podjęcie odpowiedniych kroków. Prezes Mrugała zapowiedział jednak, że dołoży wszelkich starań by zespół MMKS-u wystartował w najwyższej fazie rozgrywkowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.