Facebook Google+ Twitter

Sukcesy ostrowieckich wokalistek na festiwalu w Toruniu

Dwie młodziutkie wokalistki z Ostrowca Świętokrzyskiego, Paulina Kaczor i Weronika Zieleń, odniosły znaczące sukcesy podczas II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Na językach", który odbył się w Toruniu na początku lipca 2014 roku.

Paulina Kaczor, laureatka I nagrody II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Na językach w Toruniu. / Fot. Krzysztof KrzakDwudniową imprezę zorganizował toruński Młodzieżowy Dom Kultury. Wzięło w niej udział ponad 50 wykonawców w wieku 16 - 26 lat z Polski, Ukrainy, Litwy, Słowacji i Armenii. Wśród nich były też cztery młode wokalistki, które na co dzień należą do grupy wokalnej pracującej pod kierunkiem Ryszarda Góry: Patrycja Śmigała, Ines Rożek, Paulina Kaczor i Weronika Zieleń. Dwie ostatnie mogą udział w toruńskim festiwalu zaliczyć do swoich najbardziej udanych występów.

Paulina Kaczor, jak każdy uczestnik konkursu, zaśpiewała dwie piosenki: "Magiczne ognie" z repertuaru Grażyny Weronika Zieleń wyśpiewała w Toruniu wyróżnienie. / Fot. Krzysztof KrzakŁobaszewskiej i "Nocne granie" Majki Jeżowskiej. Jury doceniło jej kunszt wykonawczy i nagrodziło ostrowczankę I nagrodą, a także zaproszeniem do udziału w przyszłorocznej edycji MFP "Na językach". Z kolei Weronika Zieleń zaśpiewała dwa walce: "Embarras" z repertuaru Ireny Santor i "Szczęście", który wykonywała kiedyś Łucja Prus. Otrzymała wyróżnienie.

Oprócz zmagań konkursowych organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg innych atrakcji, wśród których było na przykład zwiedzanie grodu Mikołaja Kopernika, seans multimedialny w ruinach zamku, grill i bankiet pożegnalny dla uczestników i ich opiekunów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.