Facebook Google+ Twitter

Sukcesy rządu Donalda Tuska

Ile ich jest? Gdzie ich szukać? Dlaczego się o nich nie mówi?

Przyszło nam żyć w dosyć dziwnych czasach. Głównym zajęciem mediów jest krytykowanie opozycji, a właściwie jednej partii która niespełna 6 lat temu zakończyła swoje dwuletnie rządy. Od tamtej pory, nieprzerwanie, stabilną większością, władzę sprawuje Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem na czele. 5 lat z hakiem to długi czas, żeby czegoś dokonać, więc zastanówmy się jakie to sukcesy odniosła PO.

Pierwszy, niezaprzeczalny i sztandarowy wręcz sukces PO to budowa Orlików. To fakt, jest ich dużo, można sobie pograć w piłkę, dzieciaki i dorośli mają gdzie pobiegać.

Drugi to Euro 2012. A właściwie fakt, że przyjezdnym się podobało i generalnie wstydu pod względem organizacyjnym nie było.

Trzeci to... No właśnie i tu zaczynają się schody. Bo zastanawiam się i nie znajduje żadnego.

I w tym miejscu liczę na komentatorów. Jakie są sukcesy rządu Tuska? Wolałbym uniknąć ataku pustymi sloganami, więc proponuję żeby chętni napisali jakie osiągnięcie zauważyli i dlaczego w ich opinii jest to sukces.

Zapraszam do wymiany poglądów.

PS wszystkim którzy chcieliby napisać "a co PiS zrobił?" (co swoją drogą jest bardzo częstą odpowiedzią na to pytanie) przypominam, że dyskusja dotyczy PO. Przyjmijmy założenie, że PiS nic nie zrobił, żeby uniknąć tego typu odwracania uwagi od postawionego pytania.

PPS Tak, artykuł jest stronniczy, stąd dobór kategorii.

PPPS Nie, nie jestem wyznawcą "kościoła smoleńskiego" i nikt mi nie kazał niczego wypisywać, jak to już się zdarzało niektórym sugerować.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PO Tusk sukcesy


Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Niewątpliwym sukcesem platformy jest ostatnie ułaskawienie skorumpowanej Sawickiej przez dyspozycyjnego sędziego. Spadające notowania PO sędzia postanowił podreperować odgadując prawidłowo intencje Tuska. Doszliśmy do ściany,bo jak, inaczej rozumieć sytuacje, gdy wymiar sprawiedliwości chroni przestępców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, skąd informacja o poprawie nastroju większości Polaków? Jakieś dane to potwierdzają? A co do polityki zagranicznej to oczywiście, teraz nie mamy dobrego wujka USA więc rząd uprawia politykę poluzowanych zwieraczy wobec wszystkich wokół. Z jakim państwem poprawiły się nasze stosunki? Ja żadnej poprawy nie widzę. No chyba że objawia się ona położeniem rurociągu na dnie Bałtyku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku należało się z tym liczyć, że przybędą tu ci, którzy komentują wszędzie i bez sensu. Od takich nie należy oczekiwać poważnej dyskusji.
Panie Grzegorzu nie posądzałam pana o ślepotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdecydowanie sukcesem jest poprawa nastroju większości Polaków oglądających ze zdumieniem wyczyny braci i wprowadzanie przez nich PRL-bis... Sukcesem jest też posiadanie normalnej polityki zagranicznej, a nie na zasadzie "mamy dobrego wujka USA, to możemy Niemcom i Rosji grać na nosie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy pierwszego napinacza ;) A słowo wyeliminował jest trochę nie na miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie- sorry nie zrozumiałam pana. Jednak trudno doszukać się tych sukcesów a nawet sukcesików.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja sobie kpię Pani Magdo ;) a to o co mi chodzi to jest zbrodnia w perspektywie kilku następnych pokoleń zmiany w ustawie o nasiennictwie uchwalone przez ten rząd poszerzają możliwości napływu trującego, genetycznie modyfikowanego jedzenia do Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie mizerniutki ten sukces, ale może nas pan oświeci w tym konkretnym temacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

otwarcie furtki dla GMO... a nie przecież to też nie sukces

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie o to chodzi pani Magdo. Ale może ktoś nas oświeci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.