Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6634 miejsce

Sukcesy Szkoły Tańca "Progres" z Ostrowca Świętokrzyskiego

Podczas obchodzonego niedawno Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na ostrowieckim Rynku pojawili się młodzi i bardzo młodzi tancerze ze Szkoły Tańca "Progres" prowadzonej przez Edytę Wilk.

Tancerze Progresu podczas występu na ostrowieckim Rynku 2 maja 2016 roku. / Fot. Krzysztof KrzakPełen energii i nowatorskich rozwiązań choreograficznych show ostrowieckich tancerzy wzbudził entuzjazm sporej grupy mieszkańców (i nie tylko) Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy przybyli do centrum miasta, by podziwiać umiejętności tancerzy z "Progresu". podopieczni Edyty Wilk i Bartka Łąckiego zaprezentowali między innymi układy, które przyniosły im laury na niedawnych ogólnopolskich konfrontacjach tanecznych w Suchedniowie i Katowicach.

XI Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2016 organizowany przez tamtejszy Ośrodek Kultury "Kuźnica" przyciągnął w tym roku blisko tysiąc tancerek i tancerzy z 27 formacji tanecznych. Ostrowieccy tancerze stawali na podium aż cztery razy: w najmłodszej grupie (do 10 lat) "Progresik" zajął I miejsce; w grupie wiekowej 11 - 13 lat grupy: "Progres" i "Mini Progres Crispy" zajęły odpowiednio I i II miejsce, a III nagrodę zdobył "Mini Progres Bubbles".

Z kolei na odbywającym się w katowickim Pałacu Młodzieży IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego "PowerEdyta Wilk (w czapce) ze swoimi tancerzami z Progresu. / Fot. Krzysztof Krzak Dance 2016" najstarsi tancerze ostrowieckiego "Progresu" układem "Bling" autorstwa Bartka Łąckiego uplasowali się na II miejscu w kategorii street dance w grupie wiekowej do 13 lat.
Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w Szkole Tańca "Progres" zaczynała swoją karierę Klaudia Sadło, finalistka "You Can Dance - po prostu tańcz!", dziś tancerka i instruktorka Egurrola Dance Studio, którą można oglądać w wielu teledyskach, programach telewizyjnych, w serialu "Bodo" i filmie "#Wszystko gra" Agnieszki Glińskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.