Facebook Google+ Twitter

"Sukienka z dziurką": świat oczyma kurtyzany

28 lutego Teatr Studio ruszył z projektem "Studio Off". Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla warszawskiej sceny offowej. Na dobry początek odbył się spektakl inauguracyjny "Sukienka z dziurką" w reżyserii Uli Kijak, który przedstawił publiczności świat oczyma kurtyzany.

Główną ideą cyklu "Studio Off" jest wspieranie działalności grup artystycznych, które znalazły się poza głównym nurtem życia teatralnego. Projekt ma na celu przybliżyć niemały dorobek polskiego teatru niszowego, który od dawna funkcjonuje w przestrzeni artystycznej Polski i stał się istotnym elementem kultury XXI wieku. Tematyka również nie będzie monotonna. W trakcie projektu młodzi i utalentowani reżyserzy poruszą ciekawe, aktualne i kontrowersyjne sprawy życiowe.

Teraz poliż / Fot. Joanna Siercha"Sukienka z dziurką"
Projekt zainaugurowała sztuka Uli Kijak "Sukienka z dziurką", której pokaz odbył się 28 lutego na Małej Scenie warszawskiego Teatru Studio. Aktorki należą do grupy artystycznej "Teraz poliż". Jest to zaangażowana społecznie formacja, którą założyły i tworzą wyłącznie kobiety. Zespół jest undergroundowym kręgiem teatralnym, który swobodnie porusza temat roli kobiety w świecie.

- Swoim przedstawieniem chcemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest kobieca prostytucja wczoraj, dziś i jutro. Pragniemy wyraźnie postawić pytanie: dlaczego we współczesnym świecie przedmiotowe traktowanie kobiety wciąż jest normalnością? - opowiada Wiadomościom24.pl Ula Kijak, reżyserka.

"Sukienka z dziurką" jest lekką formą kabaretu o nieprzeciętnie głębokiej treści. Wyzwolone spod męskiego jarzma kobiety ostro wyśmiewają społeczne nierówności, pokazując tym samym, czym jest współczesna kobiecość w wielu jej aspektach i kontekstach. Spektakl ma przesłanie wyraźnie feministyczne. Niemniej jednak, nie jest to sztuka wyłącznie dla kobiet.
- Nasza satyra powinna poruszyć przede wszystkim mężczyzn - twierdzi reżyserka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.