Facebook Google+ Twitter

Sulęcin: A może służba w niemieckiej policji?

Nie ma się czemu dziwić! Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie sami się przekonali, że ich przyszłość nie musi być związana z lokalnym, a nawet krajowym rynkiem pracy.

 / Fot. szkołaUczestnicząc w wycieczce do Oranienburga, gościli w Wyższej Policyjnej Szkole Zawodowej w Oranienburgu.
Przywitał ich prezydent WSP Reiner Grieger, który już podczas powitania wspomniał, że pewnie wielu z uczniów nie wie, że jako obywatele państwa polskiego, a jednocześnie członkowie Unii Europejskiej, mogą być zatrudnieni w policji niemieckiej. Ta rekrutuje funkcjonariuszy poza terenem Niemiec, ponieważ ma braki kadrowe wynikające z demografii. Jest to bardzo atrakcyjna oferta pracy, gdyż podczas pobytu w szkole policyjnej, szkoląca się osoba otrzymuje wynagrodzenie, a po ukończeniu takiej szkoły ma gwarancję dożywotniego zatrudnienia w policji niemieckiej. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem możliwości kształcenia, jakie gwarantuje szkoła niemiecka.

Uczestniczyli oni w zajęciach na strzelnicy, dowiedzieli się o zasadach i trybie rekrutacji, zobaczyli pokaz przeszukiwania autobusu, mieli możliwość zapoznania się z umundurowaniem szturmowym policji oraz zapoznali się z pojazdami takimi jak więźniarka, karetka, pojazd centrum dowodzenia czy pojazd patrolowy. Prezydent szkoły zaprosił opiekunów Agnieszkę Sobieraj, Piotra Tumiłowicza i Radosława Wójtowicza, na rozmowę, podczas której wyraził swoje zainteresowanie poszerzeniem współpracy z Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Wiedząc, że inicjatywa ta jest wielką szansą dla przyszłości absolwentów naszej szkoły, my również jesteśmy chętni do współpracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.