Facebook Google+ Twitter

Sulęcin Areszt dla pijanego kierowcy tira

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zatrzymali pijanego kierowcę tira. Obywatel Portugalii miesiąc spędzi w areszcie.

 / Fot. policjaW informacji prasowej policji czytamy, że:dyżurny KPP w Sulęcinie otrzymał telefoniczną informację o nietrzeźwym kierowcy. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednym z parkingów w gminie Torzym mężczyzna który przed chwilą w restauracji pił alkohol wsiadł do renault magnum i ruszył w drogę. Za poszukiwaniem wskazanej ciężarówki natychmiast udali się policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego.
Podczas patrolowania drogi k-92, na stacji paliw w Boczowie zauważyli poszukiwany samochód ciężarowy marki Renault Magnum. Kierowca tira był kompletnie pijany.
W rozmowie z mundurowymi mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Wyjaśnił, że wcześniej w pojeździe spożywał wino, a na pobliskim postoju w restauracji pił wódkę razem z innymi kierowcami tirów.
Kierujący ciężarówką odmówił badania stanu trzeźwości alkotestem. Został więc przewieziony do szpitala gdzie pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu.
Ob. Portugalii zatrzymany został w sulęcińskiej komendzie, a ciężarówka zabezpieczona na parkingu strzeżonym.
Następnego dnia po wytrzeźwieniu, 39-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Określenie jednak zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu nastąpi dopiero po otrzymaniu wyniku z laboratorium kryminalistycznego, ponieważ ekspertyza będzie dowodem w sprawie.
Z uwagi na to, że kierujący jest obcokrajowcem i brak jest wyników badania krwi istnieje obawa, że nie stawi się na wyznaczony termin rozprawy w sądzie. Sąd Rejonowy w Sulęcinie we wtorek /18.06/ zastosował wobec Ob. Portugalii tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.