Facebook Google+ Twitter

Sulęcin. Ćwiczenia Pierścień 13

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyła się konferencja w ramach ćwiczenia dowódczo-sztabowego pod kryptonimem „Pierścień '13”.

 / Fot. powiat sulecinskiJak poinformował mnie starosta sulęciński Dariusz Ejchart, organizatorem konferencji i ćwiczenia był Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej.
Takie ćwiczenie odbywa się każdego roku i z bardzo dużym zaangażowaniem wielu komórek wojska, pracowników cywilnych powiatu, sztabów kryzysowych miast i gmin, jak również policji, straży pożarnej, sanepidu, weterynarii i nadleśnictwa. Przedsięwzięcie jest zadaniem dydaktycznym Wydziału Zarządzania i Dowodzenia integrującym wysiłek dydaktyczny wykładowców, a jednocześnie ukierunkowaniem na indywidualne i zespołowe nabywanie kompetencji dowódczo-sztabowych przez oficerów – studentów i słuchaczy, w zakresie rozwiązywania złożonych problemów operacyjno-taktycznych na współczesnym polu walki. Zajęcia odbywa się w rejonie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Konferencja miała za zadanie zapoznania się przez służby wojskowe ze stanowiskiem sztabu kryzysowego powiatu w sprawie własnego zaplecza na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Taki obowiązek posiada każdy starosta powiatowy, który w stanach wyjątkowych bezpośrednio podlega pod służby wojskowe. Na zakończenie konferencji uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych o profilu mundurowym zaprezentowali przybyłej na konferencję generalicji i oficerom wyższym swoje umiejętności z zakresu musztry. Po zakończeniu zajęć młodzież szkolna o profilu wojskowym, bezpieczeństwa publicznego i straży pożarnej spotkała się z przedstawicielami wojska polskiego.W konferencji wzięli udział sztabowcy Akademii Obrony Narodowej, Posłanka na Sejm Bożena Sławiak, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Komendant Komendy Powiatowej Policji nadkom. Paweł Rynkiewicz, Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej kpt. Waldemar Konieczny, Nadleśniczy Nadleśnictwa Sulęcin Witold Wasylków, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Artur Krysik oraz przedstawiciele instytucji sztabów kryzysowych w powiecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.