Facebook Google+ Twitter

Sulęcin Dzielnicowi i najmłodsi

Sulęcińscy policjanci spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu sulęcińskiego.

 / Fot. policja. St. sierż. Agnieszka Grząślewicz odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej w Wędrzynie i Trzemesznie Lub. W ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego „Lupo” policjanci KPP w Sulęcinie od początku września spotykają się z uczniami szkół podstawowych. Celem odwiedzin było przeprowadzenie pogadanek z dziećmi na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”, jak również uwrażliwienie na zagrożenia jakie mogą wystąpić w ich otoczeniu i umiejętność reagowania na nie.
Policjantka omówiła podstawowe zasady przestrzegania przepisów ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły m.in. podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystania z przejść dla pieszych, uświadamiała jak niebezpieczne mogą być zabawy w pobliżu drogi i jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy odzieży. Przypominała o zachowaniu ostrożności w kontakcie z osobą obcą, bezpiecznych zabawach w czasie wolnym oraz w domu podczas nieobecności dorosłych.
Każdy uczeń otrzymał od policjantki materiały profilaktyczne zakupione przez Fundację Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. przy pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” z wizerunkiem tygryska „Lupo”:
- oddział zerowy – „Wycinanki Lupo”,
- klasy pierwsze „List od Lupo z Planem Lekcji”,
- klasy drugie „Mały Elementarze Bezpieczeństwa”,
- klasy trzecie „Kalendarz Przyjaciela Lupo” (podkład na biurko),
- klasy czwarte „Niezbędnik Bezpiecznego Internauty”(podkładka pod myszkę).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.