Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24906 miejsce

Sulęcin: Happening „Zerwijmy łańcuchy” 2013

Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętny los psów trzymanych na uwięzi, do udziału w happeningu „Zerwijmy łańcuchy”

 / Fot. organizatorzyW 2007 roku magazyn „Mój pies” po raz pierwszy zorganizował akcję „Zerwijmy łańcuchy”, będącą formą obywatelskiego sprzeciwu wobec trzymania psów na uwięzi przez całe życie. Po pięciu latach od tego wydarzenia parlament uchwalił nowelizację Ustawy o ochronie zwierząt, która weszła w życie 1 stycznia 2012 roku, a która zakazuje „trzymania zwierząt innych niż gospodarskie na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu”. Mówi ona również, że „długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 metry”.
Doczekaliśmy się regulacji prawnych. Nie przestajemy jednak spotykać się w miastach całej Polski i głośno mówić o trudnym losie psów łańcuchowych.Celem akcji organizowanej już po raz siódmy w miastach całej Polski przez magazyn „Mój Pies”, a po raz czwarty w Sulęcinie, jest protest wobec okrucieństwa trzymania psów na uwięzi przez całe życie. W czasie trwania happeningu ustawiona zostanie buda, do której każdy będzie mógł się przypiąć, by na własnej szyi poczuć ciężar łańcucha. Podczas akcji rozdawane będą ulotki oraz przeprowadzane rozmowy ze specjalistami, którzy powiedzą, jak radzić sobie z psem i jakie zapewnić mu warunki do prawidłowego rozwoju. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy przedszkola, szkoły, władze samorządowe oraz organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt. Akcji towarzyszy także konkurs plastyczny „Cztery łapy”, którego celem jest pokazanie pozytywnego wizerunku naszych czworonożnych przyjaciół.

Zaangażuj się! Bądź w tym dniu razem z nami!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.