Facebook Google+ Twitter

Sulęcin licealistki finalistkami konkursu fizycznego

Adrianna Szymczak z klasy IIA, oraz Katarzyna Bernaś z klasy IA zostały zakwalifikowane do finału Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie talentów" organizowanego przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 / Fot. Ryszard WaldunOpiekun uczennic Jerzy Baranowski podkreśla, że konkurs ten o charakterze popularnonaukowym, przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie przygotowują prace konkursowe, wykonując różne zadania związane z fizyką: piszą eseje, wykonują fotografie, malują plakaty, przeprowadzają wywiady z fizykami, przeprowadzają doświadczenia, układają zabawy dla dzieci o tematyce związanej z fizyką. Prace konkursowe sprawdza komisja złożona z doktorantów i pracowników Wydziału Fizyki. Autorzy najlepszych prac wraz ze swoimi nauczycielami - około 60 osób - są zapraszani na finał do Warszawy i tu przed komisjami „bronią" wyników swojej pracy. W ramach nagrody sześcioro laureatów wyjeżdża na wycieczkę edukacyjną do jednego z centrów fizyki współczesnej w Europie. Pozostali finaliści i ich nauczyciele dostają nagrody w postaci książek i sprzętu do wykonania doświadczeń.
Finał w tym roku odbędzie 13 i 14 czerwca (czwartek i piątek).
Z uczennic zadowolony jest opiekun, a szczególnie dumny dyrektor i cale grono pedagogiczne
przylączam się do gratulacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.