Facebook Google+ Twitter

Sulęcin MUSZKIETEROWIE PROMUJĄ HONOROWE KRWIODAWSTWO

18 maja, w ramach kampanii Grupy Muszkieterów oraz Polskiego Czerwonego Krzyża „Zbieramy Krew dla Polski”, mieszkańcy Sulęcina będą mogli wziąć udział w akcji edukacyjnej promującej honorowe krwiodawstwo.

Muszkieterowie zapraszają wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoją wiedzę na temat honorowego krwiodawstwa oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

Już po raz szósty Grupa Muszkieterów, zrzeszająca właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, organizuje akcję honorowego krwiodawstwa, w ramach której prowadzone będą zbiórki krwi oraz kampanie edukacyjne. Tegoroczna edycja „Zbieramy krew dla Polski” rozpoczęła się 8 maja i potrwa do 26 września. Krew będzie można oddać w specjalnych ambulansach RCKiK, które pojawiać się będą na parkingach przy supermarketach Intermarché i Bricomarché w 128 miejscowościach w całej Polsce. Z kolei w 24 miastach, w tym w Sulęcinie, zorganizowane zostaną kampanie edukacyjne, mające na celu zwiększenie wiedzy na temat wartości zdrowego stylu życia oraz promocję honorowego krwiodawstwa.

Kampania edukacyjna w Sulęcinie zostanie przeprowadzona 18 maja w godz. 10:00-15:00 na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Poznańskiej 4.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji edukacyjnej, będą mogli uzyskać bliższe informacje oraz otrzymać materiały dotyczące honorowego krwiodawstwa. Muszkieterowie i PCK przygotowali dla mieszkańców Sulęcina również dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyć akcji, w tym pokazy oraz nauka udzielania pierwszej pomocy, a także konkursy plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci.

-Wraz z PCK organizujemy od kilku lat kampanię promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Dzięki niej pragniemy pomóc ratować ludzkie życie, szpitalom, które borykają się z problemem niedoboru krwi. Oprócz poboru krwi prowadzimy także kampanie edukacyjne, których celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy Polaków na temat honorowego krwiodawstwa. W przyszłym tygodniu wraz z PCK będziemy promować honorowe krwiodawstwo w Sulęcinie i chcielibyśmy zaprosić na to wydarzenie wszystkich mieszkańców miasta – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Celem przewodnim „Zbieramy krew dla Polski” jest zwiększenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa oraz zachęcenie Polaków do dzielenia się krwią. Od początku istnienia akcji, Grupie Muszkieterów oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi udało się zebrać blisko 7600 litrów krwi.

Więcej informacji na temat akcji będzie można znaleźć na plakatach i ulotkach, w Radiu Muszkieterów działającym na terenie sklepów, a także na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.pck.pl oraz www.oddajkrew.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super!Zapraszam kto może niech przyjdzie przyjedzie.Pomaganie innym jest wspaniałe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.