Facebook Google+ Twitter

Sulęcin Nieletni oszukiwał w Internecie

15-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego oszukiwał na aukcji internetowej, podczas której oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich.

 / Fot. policjaAlina Słonik z sulęcińskiej policji poinformować media , iż policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Sulęcinie ustalili mieszkańca powiatu sulęcińskiego, który zajmował się oszustwem internetowym. 15-latek wystawiał na aukcję sprzęt elektroniczny, laptopy, telefony komórkowe po atrakcyjnej cenie. Od września 2012 roku oszukał kilka osób. Zainteresowani zakupem kontaktowali się z w/w telefonicznie, wymieniali między sobą informacje dotyczące towaru. Jednak po wpłaceniu pieniędzy na konto, zamówionych rzeczy nie otrzymali. Urwał się też kontakt, nie odpisywał na maile, nie odbierał telefonu.
Sulęcińscy policjanci ustalili 9 pokrzywdzonych zamieszkujących na terenie całej Polski.
Nieletni przyznał się do popełnienia oszustw.
Do dnia dzisiejszego policjanci zakończyli dwie sprawy dotyczące oszustw młodego chłopaka. Funkcjonariuszy czeka utrudniona praca z uwagi na ustalenie innych pokrzywdzonych i wykonanie z nimi czynności. Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego odpowie za swoje czyny przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Policja przypomina, że sprawcy oszustw z art. 286 kk grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, jak również muszą liczyć się z koniecznością wyrównania wyrządzonej szkody.
Sulęcińska Policja apeluje o rozwagę odnośnie zamawiania i kupowania różnych rzeczy w Internecie. Chcąc dokonać zakupu za pośrednictwem Internetu warto zachować większą czujność przy tzw.” super okazjach”. Sprawdzić czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze-to wskazuje na jego wiarygodność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.