Facebook Google+ Twitter

Sulęcin Odzyskany Touran – zatrzymany kierowca

Policjant wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Volkswagen Touran. Zatrzymany w tej sprawie mieszkaniec Sulęcina usłyszał zarzut paserstwa.

 / Fot. policjaAlina Słonik z KPP Sulęcin powiedziała naszej redakcji, że policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej w Wędrzynie od wczesnych godzin porannych pełnili służbę na terenie Sulęcina. Po godzinie 7.00 na ul. Witosa podjęli pościg za kierującym Volkswagenem Touran, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca tourana jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. Po kilkuminutowym pościgu ulicami miasta zdołano zatrzymać uciekiniera.

Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego, którym okazał się 22-letni mieszkaniec Sulęcina. Ponadto, w stacyjce zamiast kluczyka znajdował się tzw. łamak. Po sprawdzeniu auta w policyjnych systemach wyszło na jaw, że VW Touran, rok produkcji 2010 został skradziony na terenie Niemiec. Samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym, natomiast sprawca zatrzymany został w sulęcińskiej komendzie

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Za paserstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Odzyskany Volkswagen wart ponad 40 tys. złotych niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.