Facebook Google+ Twitter

Sulęcin Trasa EuroVelo R1

rozbudowa odcinka wzdłuż drogi powiatowej 1278F między Sulęcinem a Żubrowem.

Europejski dalekobieżny szlak rowerowy R1 prowadzi przez niemalże 3 500 km od francuskiego wybrzeża przy Boulogne sur Mere do rosyjskiego Petersburga, przez 9 krajów, do których należą też Polska i Niemcy. Szlak R1 jest ważną drogą dojazdową dla turystyki rowerowej, a także wizytówką turystycznego zaangażowania poszczególnych państw.
W ramach projektu pn. „Uzupełnianie połączeń wzdłuż europejskiego dalekobieżnego szlaku rowerowego i pieszego R1 przez powiaty Märkisch-Oderland, słubicki i sulęciński” w powiecie sulęcińskim przewidziana jest rozbudowa odcinka wzdłuż drogi powiatowej 1278F między Sulęcinem a Żubrowem. Droga stanowi główne połączenie Sulęcina z Gorzowem Wlkp. oraz łączy się bezpośrednio z drogą krajową nr 22. Sytuacja komunikacyjna uległa znacznemu pogorszeniu w związku z powstaniem „Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”. Droga znajduje się w bardzo złym stanie technicznym, bez chodnika i ścieżki rowerowej. Obecnie szlak R1 biegnie bezpośrednio po drodze powiatowej o silnym natężeniu i niesie duże ryzyko wypadkowe. Planowana ścieżka rowerowa o długości 2,7 km i szerokości 2 m ma powstać na poboczu wzdłuż drogi. Wykonana będzie z kostki betonowej. Konieczna jest przebudowa zjazdów do posesji oraz budowa nowej zatoki autobusowej. Istniejące przepusty muszą zostać przedłużone, a skarpy wymagają umocnienia palisadami, płytą ażurową bądź należy je obsiać trawą. Na przepustach muszą być ustawione balustrady U11 oraz musi być wykonane ogrodzenie przy przejeździe przez linię kolejową. Cały odcinek szlaku R1 oznakowany będzie stosownymi drogowskazami oraz tablicami informacyjnymi.
Łączna kwota zadania wynosi 742 470,09 euro, z czego dofinansowanie to 631 099,57 euro.
Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.