Facebook Google+ Twitter

Sulęcin „Zapobieganie handlowi ludźmi”

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie realizując profilaktyczny projekt „Zapobieganie handlowi ludźmi” spotkali się z młodzieżą szkoły średniej, po to by porozmawiać na temat zagrożeń handlem ludźmi.

 / Fot. policja sulęcinAlina Słonik - rzeczniczka policji poinformowała mnie iż, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych po to, by porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi.

Młode osoby szczególnie narażone są na ryzyko stania się ofiarami handlu. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Chęć podróży w celach zarobkowych powoduje, że młodzi ludzie decydują się skorzystać z różnych ofert pracy za granicą, gdzie mogą zostać wykorzystani do niewolniczej pracy lub w celach seksualnych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi: czym jest handel ludźmi, kim są ofiary, co je spotyka oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać podczas podróżowania. Policjantka przekazała młodzieży kilka ważnych porad przed wyjazdem. Przypominała o tym, że ważnym elementem wyjazdu jest znajomość adresu i numeru telefonu najbliższego konsulatu w kraju do którego się wyjeżdża, bo w razie jakichkolwiek kłopotów tam można otrzymać pomoc.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali broszury i ulotki z ważnymi informacjami jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze, ze o takich sprawach się mówi. Tym bardziej, ze tych zagrożeń jest coraz więcej link zwłaszcza ze strony dorosłych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.