Facebook Google+ Twitter

Sulęcin „Zapobieganie handlowi ludźmi”

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie realizując profilaktyczny projekt „Zapobieganie handlowi ludźmi” spotkali się z młodzieżą szkoły średniej, po to by porozmawiać na temat zagrożeń handlem ludźmi.

 / Fot. policja sulęcinAlina Słonik - rzeczniczka policji poinformowała mnie iż, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych po to, by porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi.

Młode osoby szczególnie narażone są na ryzyko stania się ofiarami handlu. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Chęć podróży w celach zarobkowych powoduje, że młodzi ludzie decydują się skorzystać z różnych ofert pracy za granicą, gdzie mogą zostać wykorzystani do niewolniczej pracy lub w celach seksualnych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi: czym jest handel ludźmi, kim są ofiary, co je spotyka oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać podczas podróżowania. Policjantka przekazała młodzieży kilka ważnych porad przed wyjazdem. Przypominała o tym, że ważnym elementem wyjazdu jest znajomość adresu i numeru telefonu najbliższego konsulatu w kraju do którego się wyjeżdża, bo w razie jakichkolwiek kłopotów tam można otrzymać pomoc.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali broszury i ulotki z ważnymi informacjami jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo dobrze, ze o takich sprawach się mówi. Tym bardziej, ze tych zagrożeń jest coraz więcej link zwłaszcza ze strony dorosłych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.