Facebook Google+ Twitter

Sulęcin. Zatrzymani z marihuaną

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie zatrzymali dwóch 21-latków, którzy w samochodzie posiadali prawie 24 grama marihuany.

 / Fot. policjaJak informuje Alina Słonik rzeczniczka KPP w Sulęcinie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie patrolując gminę Torzym, na drodze leśnej zauważyli zaparkowany samochód osobowy vw polo, a w nim dwóch młodych mężczyzn. Funkcjonariusze podjęli decyzję o wylegitymowaniu podróżujących.
Podejrzenie funkcjonariuszy dotyczące, iż w pojeździe może znajdować się coś nielegalnego wzbudziło nerwowe zachowanie się młodych ludzi podczas ich legitymowania.
Przypuszczenia policjantów potwierdziły się kiedy podczas kontroli wnętrza samochodu ujawnili pudełko, a w nim zwitki z aluminiowej folii spożywczej. W „zawiniątkach” znajdował się susz roślinny koloru zielonego. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to marihuana. Narkotyk o wadze 23.40 grama został zabezpieczony, a dwaj 21-latkowie zatrzymani w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Podczas przesłuchania ustalono,że zawartość pudełka była własnością jednego z zatrzymanych. Chłopak przyznał się do popełnienia przestępstwa.
Wczoraj /04.07./ policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili 21-latkowi zarzut posiadania narkotyków.
W trakcie prowadzonego postępowania sulęcińscy policjanci będą sprawdzać pochodzenie zabezpieczonych środków odurzających oraz gdzie zaopatrywał się w zabronione substancje mieszkaniec powiatu sulęcińskiego.
Za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.