Facebook Google+ Twitter

Sulęcin. Zespół Szkół Licealnych będzie współpracował z kopalnią Sieniawa

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie podpisał porozumienie o współpracy z Kopalnią Węgla Brunatnego „Sieniawa” w Sieniawie Lubuskiej.

 / Fot. szkołaPorozumienie podpisała dyrektor szkoły, pani Grażyna Sobieraj i Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Kopalni Węgla Brunatnego „Sieniawa", pan Andrzej Bik.

W zasadniczej szkole zawodowej kształcącej w zawodach mechanicznych zostanie wprowadzony od września 2013 r. nowy przedmiot nauczania - Odkrywkowa eksploatacja złóż. Uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu górnictwa odkrywkowego oraz umiejętności niezbędne w kopalni. Poznanie rzeczywistych warunków, technologii i metod wydobywczych rozbudzi zainteresowania młodzieży zakładem pracy i na pewno wpłynie na podjęcie trafnej decyzji o wyborze pracy zawodowej.

Wzajemna współpraca z partnerem zapewni uczniom, nauczycielom, instruktorom praktycznej nauki zawodu pomoc i wsparcie w zakresie realizacji autorskiego programu nauczania, pozwoli na wymianę doświadczeń, na realizację praktycznej nauki zawodu, na udziału w specjalistycznych zajęciach, wykładach, ćwiczeniach praktycznych organizowanych na terenie szkoły i na terenie kopalni.

Uczniowie będą mieli łatwiejszy start w dorosłe życie. Będą mogli podjąć pracę zawodową nie tylko w Kopalni Węgla Brunatnego w Sieniawie ale również w okolicach Gubina, który jest docelowym, nowym rejonem złóż węgla brunatnego.

Współpraca rokuje dalszy rozwój szkoły, daje nowe możliwości kształcenia z uwzględnieniem potrzeb lokalnego rynku pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.