Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26453 miejsce

Sułkowice. Otwarto poplenerową wystawę malarstwa

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sułkowicach otwarto poplenerową wystawę malarstwa "Na ścieżkach sułkowickiej ziemi. Inspiracje."

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sułkowicach otwarto (29 grudnia br.) poplenerową wystawę malarstwa "Na ścieżkach sułkowickiej ziemi. Inspiracje." W lecie br. został zorganizowany przez tutejszą bibliotekę pierwszy plener malarski w Sułkowicach (woj.małopolskie).

Jego pomysłodawcą był sułkowicki radny i nauczyciel plastyki w miejscowym gimnazjum - Jan Socha. Uczestnikami pleneru byli: Urszula Bochenek, Elżbieta Ciężkowska, Adrian Francuziak, Aleksandra Francuziak, Martyna Frączek, Emilia Garbień, Natalia Hebda, Ewelina Kosek, Wioletta Krasek, Angelika Nykiel, Karolina Piechota,Agnieszka Skorut oraz Klaudia Turek. We wstępie do katalogu wystawy Małgorzata Dzidek napisała m.in."

Może to właśnie ta harmonia sułkowickiej ziemi jest inspiracją do rozwoju wrażliwości Sułkowiczan. Zaś wrażliwość ta przekłada się na twórcze działania. Dowodem ich są efekty pleneru malarskiego "Na ścieżkach sułkowickiej ziemi. Inspiracje", zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną z siedzibą w Sułkowicach. W założeniu nie ograniczaliśmy artystów do jednego tematu czy do tworzenia tylko pejzaży Sułkowic. Tak więc powstałe obrazy są wynikiem otwarcia struny pewnej wrażliwości ich twórców." "Akt", "Papuga", "Martwa natura", "Wakacje pachnące pomarańczami", "Ikar", "Łąka" - to tytuły obrazów prezentowanych na wystawie świadczące o różnorodności tematycznej sułkowickiego pleneru malarskiego. Ekspozycja czynna będzie do końca marca 2013 r.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.