Facebook Google+ Twitter

Sułtanat Brunei zmaga się z powodziami

Małe państewko leżące na północnym wybrzeżu wyspy Borneo w południowo-wschodniej Azji, zamiast napływ turystów przeżywa nieprawdopodobny napływ wody.

Wyspa Borneo. / Fot. AKPAGigantyczne opady deszczu, jakie w ciągu ostatnich kilku dni nawiedziły sułtanat Brunei doprowadziły do powodzi w stolicy tego kraju, mieście Bandar Seri Begawan. 170 litrów wody na metr kwadratowy, tyle deszczu spadło w ciągu ostatnich trzech dni na te tereny. Zniszczeniu uległ niestety obiekt zainteresowania turystów z całego świata czyli Wodna Wioska. Podnoszący się poziom wody, ale i bardzo silny wiatr doszczętnie zniszczyły już ok. 200 domów.

Lipiec w tym rejonie świata paradoksalnie powinien być miesiącem o najmniejszej ilości opadów, dlatego też ludność nie była w ogóle przygotowana na tak nagłą powódź. Na domiar złego pojawiła się groźba szerzenia tropikalnych chorób, jako że codziennie temperatura w cieniu dochodzi do 32 stopni, a to powoduje bardzo dużą wilgotność powietrza. Niestety synoptycy nie mają najlepszych wiadomości dla mieszkańców tego kraju, gdyż opady w ciągu najbliższych kilku dni na pewno nie ustaną, co jedynie spotęguje szalejącą tam powódź. Kraj ten w 64 proc. zamieszkiwany przez Malajów leży w strefie klimatu równikowego, co oznacza, że przez cały rok występują tam burze i ulewy przy niezmiennej temperaturze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.